Od kilku lat prawdziwą furorę robią małe kamerki samochodowe, które montuje się najczęściej na przedniej szybie. Służą one do rejestrowania jazdy samochodem, a właściwie to do rejestrowania poczynań innych kierowców. Dzisiaj kamerkę można zobaczyć w większości samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Ma to swoje plusy, bo znacząco przyczyniły się one do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Pełnią one chociażby rolę prewencyjną co na pewno jest ich największą zaletą.

Praktyczne rejestratory w marketach z elektroniką

praktyczny rejestrator samochodowy z gpsJakie jeszcze zalety mają te niewielkie urządzenia rejestrujące obraz i dźwięk? Największą zaletę można docenić w sytuacji, w której jesteśmy uczestnikiem zdarzenia drogowego. Każda najmniejsza stłuczka lub kolizja wymaga udowodnienia winy bądź jej braku. Nagrany przez rejestrator film jest doskonałym materiałem dowodowym właśnie w takich okolicznościach. W każdym rejestratorze obraz się nadpisuje, więc nigdy nie ma tak, żeby coś się nie nagrało. Najświeższe nagranie nadpisywane jest na najstarszym nagraniu, dzięki czemu rejestrator zawsze wszystko nagra. I właśnie podczas kolizji, stłuczki czy jakiegokolwiek zdarzenia na drodze materiał nagrany przez rejestrator jest doskonałym dowodem w sprawie. Trzeba tylko wiedzieć jaki rejestrator kupić. Najbardziej praktyczny rejestrator samochodowy z GPS zapisuje również naszą prędkość. Dzięki temu możemy udowodnić, że poruszaliśmy się z dozwoloną prędkością w przypadku kontroli drogowej. Jeśli zostaniemy złapani na radar to mamy możliwość sprawdzenia na rejestratorze z jaką prędkością się poruszaliśmy. Policja nie zajrzy wówczas do naszego rejestratora, ale zawsze mamy możliwość odmówienia przyjęcia mandatu, jeśli uznamy go za bezzasadny bądź niesprawiedliwy. Na pewno warto wydać kilkaset złotych na porządną kamerkę samochodową. Najlepsze modele składają się właściwie z dwóch kamerek, ponieważ można nimi nagrywać sytuację z przodu i z tyłu samochodu jednocześnie. Jeśli mamy moduł GPS to będzie się zapisywać również nasza prędkość.

Używanie kamerek samochodowych zwanych rejestratorami pełni raczej funkcję prewencyjną. Dzięki temu zawsze mamy dostęp do nagrania i możemy udowodnić swoją niewinność w zdarzeniu drogowym. Jeśli w rejestratorze jest moduł GPS to na filmie widoczna będzie również nasza prędkość jazdy. A to daje nam takie poczucie, żeby jednak zwolnić i nie przekraczać niedozwolonej prędkości. Markowy rejestrator kupimy w każdym markecie z elektroniką. Możemy go również kupić przez internet.