Nieważne, ile mamy lat i jaki zawód wykonujemy – obudowa na telefon może świadczyć o nas wiele. Wykorzystujemy ją często do pokazania naszej indywidualności oraz zainteresowań. Jednak jej najważniejszą funkcją jest ochrona naszego aparatu telefonicznego przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czym ochronić telefon przed uszkodzeniem?

wytrzymały case na telefonObecnie nie tylko sklepy specjalistyczne dedykowane sprzętom telefonicznym i salony operatorów oferują sprzedaż gadżetów związanych z użytkowaniem telefonu. Do podstawowego wyposażenia dodatkowego aparatu należą zwykle słuchawki, ładowarka i właśnie wymienna obudowa. Wytrzymały case na telefon zapewni mu ochronę po upadku z wysokości, a także przed innymi uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi przy codziennym użytkowaniu sprzętu. Co więcej – zapobiega ślizganiu się telefonu w dłoni, wygodniej się go trzyma, a przyczepność wzrasta do komfortowego poziomu. Odpowiednio dobrana obudowa czy futerał zabezpiecza krawędzie i tylną część telefonu przed zadrapaniami i porysowaniem. Wystający nieco ponad krawędź materiał amortyzuje też upadek strony z ekranem zatrzymując siłę uderzenia właśnie na obrzeżach i separując ekran od podłoża. Ciekawe spersonalizowane etui czy obudowa spełniają też funkcję designerską. Nie ma lepszego sposobu na pokazanie swojej oryginalności i stylu niż za pomocą telefonu, który zawsze mamy na widoku. Tak opakowany telefon na co dzień umili nam korzystanie z aparatu, poprawi humor nawet w pochmurny dzień. Możemy nabyć kejsy jednobarwne, wielokolorowe, z wizerunkami znanych postaci lub nawet zamówić etui z własnym zdjęciem. Interesujący deseń przykuje uwagę osób postronnych, a my będziemy mogli zmienić go w zależności od potrzeby. Np. na spotkanie biznesowe założyć ciemny, nierzucający się w oczy, lecz elegancki, a na przyjęcie z przyjaciółmi taki, który uwzględnia hobby, choćby postacie z ulubionego filmu. Case na aparat telefoniczny możemy również wykonać sami w domowych warunkach. Wystarczy odpowiedni materiał odlewowy. Zwykle obudowy tego typu wykonuje się z plastiku, silikonu na formie lub metalowy czy nawet drewna w warunkach bardziej wymagających. Jeśli jesteśmy miłośnikami materiałowych faktur – wystarczy kawałek nieużywanego jeansu lub filcu.

W Internecie bez problemu znajdziemy wiele filmików instruktażowych pokazujących jak wykonać etui czy case samemu. Można je również w sposób zindywidualizowany ozdobić. Będziemy mieli wtedy pewność, że nikt inny takiego nie ma. Jeśli natomiast zainwestujemy w solidną obudowę z metalu lub cięższego plastiku zyskamy pewność, że posłuży nam na lata.