• Post author:
  • Post category:Usługi

 

Od dziecka jestem bardzo wrażliwa na brud. Mogłabym powiedzieć, że jestem pedantką, ale to tylko połowa prawdy, a jest ona taka, że brzydzę się zanieczyszczeń. U mnie w domu wszystko musi być czyste, bo inaczej czuję się skrepowana i nieswoja. Brzmi to całkiem dziwacznie, jednak rzeczywiście nie jest takie straszne. Jeśli się opracuje pewne metody i żyje schludnie to da się wytrzymać. Ja oczywiście swoje sposoby wypracowywałam latami i nadal twierdzę, że w pewnych kwestiach mogłabym być lepsza.

Komfortowe mycie podłóg mopem

vileda mop ultraNa przykład ostatnio odkryłam, że mój dotychczasowy sposób mycia podłóg był do niczego. Myślałam, że zwykły mop to szczyt moich możliwości. Oczywiście przechodziłam testowanie różnych środków i detergentów chemicznych, ale nie zdawałam sobie sprawy, że mogę również eksperymentować ze sprzętem. Podłoga to bardzo ważny punkt moich porządków. W domu chodzę na boso, dlatego musi ona być zawsze perfekcyjnie czysta. Nie wyobrażam sobie wdepnąć w jakąś plamę, czy okruchy po posiłku. Zatem czyszczę podłogę nawet kilka razy dziennie w zależności od potrzeb. Mop mam przeważnie gdzieś pod ręką tak w razie czego. Vileda mop Ultra, który nie dawno nabyłam urzekł mnie wyjątkowo wysokim stopniem higieny w użyciu. Ma całkowicie innowacyjny system odsączania. Do tej pory często nie mając wystarczająco siły do wyciśnięcia wody z mopa w wiadrze musiałam robić ręcznie. Nawet przy użyciu rękawiczek nie było to dla mnie przyjemne doświadczenie. Ku mojemu zaskoczeniu nowy mop ma wiaderko wyposażone w specjalny system obrotowy, który odwirowuje wodę z nakładki. Wystarczy, że nacisnę specjalną stopkę i cały proces dzieje się sam. Nie muszę brudzić swoich rąk i wiem, że moje panele nie zostaną zalane wodą. Mop jest bardzo płaski i z łatwością mogę niż wytrzeć podłogę w trudno dostępnych miejscach pod szafą, czy za kanapą. Mechanizm mopa ułatwia manewrowanie nim w różnych kierunkach. Przy dużych zabrudzeniach nakładkę mogę wyprać w pralce, aby znów była czysta i gotowa do pracy. Całość jest lekka i praktyczna normalnie jakby dla mnie stworzona. Dziwię się, że wcześniej nie natknęłam się na to wspaniałe urządzenie.

Wiem, że siebie nie zmienię. Mam pewne cechy i dziwactwa, które sprawiają, że jestem sobą i akceptuje je pomimo trudności. Nauczyłam się z nimi żyć i wypracowałam sobie metody jak z nimi postępować. Cieszę się, że są takie przedmioty jak Vileda mop Ultra, które ułatwiają mi codzienność i rozumieją potrzeby ludzi takich jak ja. Chciałabym móc żyć wygodnie i higienicznie tak jak lubię.