Prawidłowe dobranie fotelika samochodowego dla dziecka to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele bardzo ciekawych propozycji, ale niestety często giną one w morzu byle jakich fotelików, nie zapewniających dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa. Dlatego przed zakupem trzeba dokładnie przemyśleć swój wybór i wziąć pod uwagę wiele cech, by wybrany fotelik był funkcjonalny, ładny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Czy warto kupić fotelik firmy babysafe?

babysafe huskyFoteliki samochodowe są obecnie produkowane przez wiele firm. Przykładem fotelika jest babysafe husky. Jednakże zanim zdecydujemy się na dany model fotelika warto przemyśleć kilka kwestii. Na pewno bardzo ważny jest wybór rodzaju fotelika, a więc sposobu jego montowania: przodem, tyłem lub obrotowo, są bowiem foteliki, które można ustawiać w różnych pozycjach w zależności od wieku dziecka i naszych preferencji. Po drugie należy zważyć dziecko i dobrać fotelik do rozmiarów dziecka i jego wagi w danym momencie. Oczywiście każdy fotelik dedykowany jest do danego przedziału wagowego, może być on jednak większy lub mniejszy. Ponadto należy sprawdzić, czy fotelik pasuje do naszego modelu auta. Może bowiem okazać się, że na przykład wymaga on bazy isofix, a nasz samochód nie koniecznie musi być do tego przystosowany. Ponadto różne rozmiary fotelików będą pasowały do różnych aut, dlatego zawsze warto przed zakupem upewnić się, że da się prawidłowo wpiąć nasz nowy fotelik do naszego auta. Następnie należy przymierzyć do fotelika dziecko, by upewnić się, że siedzi w nim stabilnie i ma odpowiedni wzrost i budowę ciała. Oczywiście warto sprawdzić, czy dany fotelik przeszedł jakieś testy bezpieczeństwa i jakie były ich wyniki. Kolejną ważną kwestią będzie cena fotelika, ich rozpiętość bowiem jest bardzo duża. Nie warto na tym oszczędzać, ale nie dajmy się także zwariować. Pamiętajmy, by płacić za znaczące cechy fotelika, takie jak jego bezpieczeństwo i funkcjonalność, nie zaś wyjątkowy projekt czy wszyte w materiał kryształki. No chyba, że rzeczywiście wygląd fotelika jest dla nas ważniejszy niż bezpieczeństwo naszego malucha w trakcie ewentualnej kolizji.

Zakup fotelika dla dziecka to bardzo poważna sprawa, jego wybór nie powinien być więc dokonywany pochopnie. Warto przeanalizować wiele kwestii, które są istotne przed zakupem konkretnego modelu, a potem wybrane foteliki przymierzyć do auta i do dziecka. Dzięki temu będziemy mieli absolutną pewność, że nasze dziecko będzie bezpieczne podczas ewentualnego wypadku,więc możemy spokojnie wyruszać w drogę.