Duże i połamane chodnikowe płyty spotykane są już coraz rzadziej. Łatwo się o nie potknąć i doznać złamania, czy zwichnięcia. Obecnie jest ona wymieniana na kostkę granitową, którą oferuje nam wielu producentów. Kostka jest bardzo wytrzymała na ujemne temperatury, czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Łatwo się ją czyści z piasku i ma bardzo solidną budowę, dzięki której się nie kruszy i wszystkie jej kształty idealnie do siebie pasują. Nadto, jest odporna na ścieranie, dzięki czemu stanowi idealny budulec dla chodników.

Coraz częściej stawiamy na granitową kostkę chodnikową

producent kostki granitowejPrzy wyborze kostki granitowej najczęściej kierujemy się jej ceną i wytrzymałością. Każdy producent kostki granitowej oferuje towar o najwyższej jakości, który posiada wszystkie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa oraz wytrzymałości. Idealnie nadaje się na układanie z niej chodników, ścieżek rowerowych, czy alejek w parkach. Coraz częściej tworzymy z niej podjazdy do naszych domów jednorodzinnych, które budujemy poza miastem, by odpocząć od jego zgiełku. Wybór kostki granitowej jest bardzo duży. Dostępne są w różnych kolorach, takich jak grafit, czy czerwień. Te kolory bardzo często łączymy ze sobą, gdyż idealnie do siebie pasują. Kostka ma różną grubość. Najczęściej wybieramy tę, która ma sześć centymetrów grubości. Jest to wymiar uniwersalny. Zawsze możemy oczywiście zamówić budulec o innej grubości, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Kostka ma zazwyczaj prostokątny lub kwadratowy kształt. Zawsze możemy jednak wybrać taki model i wzór, którego szukamy. Kostka jest bardzo wytrzymała i podczas ujemnych temperatur nie kruszy się ani nie łamie, co jest bardzo ważne, gdyż nie trzeba jej często wymieniać, nawet gdy znajduje się na często uczęszczanych ulicach we wszystkich miast. Jest też odporna na posypywanie jej w okresie zimowym solą i piaskiem. Wszystkie kawałki zawsze są idealnie do siebie dopasowane, dzięki czemu nie tworzą się pomiędzy nimi szczerby i wolne przestrzenie, o które bardzo łatwo jest się potknąć i złamać rękę lub nogę, zwłaszcza w okresie zimy, gdy chodniki skute są lodem.

Producenci granitowej gostki zawsze stawiają na jej wytrzymałość oraz elegancki wygląd. Każdego roku wypuszczają na rynek nowe kształty i wzory kostek. Mają one różną grubość i różne kolory, więc zawsze uda nam się dopasować kostkę do naszych potrzeb. Jest ona odporna na ścieranie i nie pęka nawet przy ujemnych temperaturach. Nigdy się nie kruszy, gdyż granit jest wyjątkowo twardym budulcem. Idealnie nadaje się do budowy miejskich chodników, czy parkowych alejek. Sprawdzi się też jako budulec podjazdów do naszych domów położonych za miastem. 

Close Menu