I to dosłownie. Moja siostra w zeszłym roku miała możliwość przetestowania tego miasta pod tym kątem. Warszawa dysponuje pokaźną liczbą specjalistów, oraz lekarstw przez nich przepisywanych. Nie udało jej się jeszcze wyleczyć do końca ze swoich lęków, ale to wszystko zależy od podejścia pacjenta. Z tego co mówi, jest na ostatniej prostej do zdrowia. Zaraz, zaraz, czy wszyscy aby rozumiemy, o co chodzi z tą fobią? śpieszę z tłumaczeniem. Otóż, fobia jest to paniczny lęk przed czymś, bądź przed kimś.

Skuteczne leczenie nie zawsze szybkie leczenie

skuteczne leczenie fobii w WarszawieChoroba, polegająca na odczuwaniu przeraźliwego strachu na widok na przykład pająka, bądź człowieka na ulicy, przypominającego jakieś straszne wspomnienia z przeszłości. Takie straszne wspomnienia, to z kolei trauma. Na pewno spotkaliście się z takim stwierdzeniem, jak traumatyczne przeżycie. Ale wracając do naszego tematu, czyli skuteczne leczenie fobii w Warszawie. Otóż, w tym przypadku, z doświadczenia mojej siostry, mogę z całą odpowiedzialnością polecić terapeutę bądź jakiegoś psychologa zwykłego. Co prawda istotne dosyć jest, w jakim stopniu ta fobia się znajduje. Jeżeli jest to jakiś lekki przypadek, wystarczy zwykły psycholog. Kilka sesji jak sądzę powinno załatwić sprawę. Większy problem występuje, kiedy widzisz u siebie jakiś poważniejszy problem, z którym ani ty sam, ani zwykły terapeuta sobie nie pomoże. W takiej sytuacji trzeba już rozejrzeć się za specjalistą, najlepiej takim, który skuteczne leczenie fobii w Warszawie ma w małym paluszku. W moim słowniku to znaczy, że ma ogromny bagaż doświadczeń w tej kwestii. W końcu nie chcesz, żeby leczył cię byle kto, i byle jak. Mogłabym polecić tutaj psychologa mojej siostry, jednak co do tego lekarza mam pewne wątpliwości, dlatego tego nie zrobię. Ale zachęcę do szukania kogoś innego. Może uda ci się znaleźć lepszego, i się ze mną podzielisz tą informacją. Nie, wcale na to nie liczę. Jednak trochę współczuję. Fobia z pozoru jest błahą chorobą. Niestety tylko z pozoru. Widzę to po mojej siostrze’. Miała kiedyś potworny problem, i bała się panicznie pająków.

To się też jakoś nazywa, chyba Arachnofobia, tak. Już od ponad roku czasu korzysta z usług jednego, i tego samego psychologa. Owszem, są postępy, i to duże. Jednak nie jest wyleczona całkowicie. Zastanawiam się, czy nie namówić jej na zażywanie jakichś tabletek. W końcu lekarz mógłby jej coś przepisać. To na pewno mogłoby wiele zmienić. Może nawet wyleczyłaby się z tej potwornej fobii całkowicie. A to w końcu jest Warszawa. Na pewno uda się znaleźć jakiegoś specjalistę, który zajmie się jej przypadkiem. 

Close Menu