• Post author:
  • Post category:Usługi

Planując podróż samolotem warto zastanowić się nad tym w jaki sposób dotrzeć na lotnisko i w jaki sposób po przylocie wrócić z niego do domu. Bo przecież podróż na lotnisko własnym środkiem transportu nie zawsze jest wygodna. W przypadku wylotu na wakacje o wiele lepiej jest skorzystać w tym zakresie z czyjejś pomocy. Nie trzeba wówczas zostawiać swojego samochodu na jednym z lotniskowych parkingów. Można zamówić transfer lotniskowy będący usługą świadczoną przez profesjonalne firmy przewozowe.

Jak skorzystać z transferu na lotnisko?

transfery lotniskowePrzy każdym krajowym lotnisku działają firmy przewozowe oferujące transport pasażerów do lotniska i z lotniska. Z usług takich firm mogą skorzystać zarówno grupy zorganizowane jak i klienci indywidualni. Jeśli leci się na wakacje zorganizowane przez jakieś biuro podróży to na lotnisku docelowym ma się taki transfer do hotelu zapewniony w ramach wykupionej wycieczki. Do lotniska, z którego na wakacje się wylatuje, taki transfer trzeba sobie zapewnić we własnym zakresie. Ale jest to bardzo proste, ponieważ transfery lotniskowe oferuje bardzo wiele firm. Najprostszym przykładem są korporacje taksówkarskie, które oferują taksówki bagażowe do transferu klientów indywidualnych. Gdy na wakacje lecimy większą grupą to można zamówić busa lub vana, który całą grupę przewiezie z miejsca zamieszkania do wybranego lotniska. Chcąc skorzystać z usług firm przewozowych oferujących takie transfery to wystarczy znaleźć jedną z nich w internecie. Zazwyczaj jest tak, że jeśli wynajęta po raz pierwszy firma się sprawdzi to później korzysta się z jej usług za każdym kolejnym razem. Na uwagę na pewno zasługują też ceny firm świadczących takie usługi. Jeśli na lotnisko pojedziemy w kilka osób to w przeliczeniu na jedną osobę zapłacimy średnio około trzydziestu złotych. Cena zależy oczywiście od odległości, którą wysłany po nas samochód będzie musiał pokonać. Przy zamawianiu transferu na lotnisku lub z lotniska do domu od razu przy zamawianiu dowiemy się, jaka będzie cena takiej usługi.

Gdy na lotnisko wybieramy się własnym samochodem to musimy liczyć się z kosztami spalonego paliwa oraz kosztami wynajęcia parkingu na czas podróży. No bo własny samochód trzeba przecież gdzieś na ten czas zostawić. Bardzo często okazuje się, że o wiele bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług jakiejś firmy przewozowej. Nawet jeśli koszty wyjdą nam porównywalne to przecież wiadomo, że o wiele wygodniej jest być na lotnisko przez kogoś zawiezionym. A im więcej osób podróżuje z nami tym taniej wychodzi taki przewóz na lotnisko w przeliczeniu na jedną osobę.