• Post author:
  • Post category:Ogród

Jako architekt wnętrz dostawałam już wiele nietypowych zleceń, ale mimo to ostatnie mnie zaskoczyło. Nigdy nie tworzyłam tarasu na dachu, ale jak widać przyszła pora i na to. Zleceniodawcą był właściciel nowego hotelu. Był on nowoczesny, miał mieć pięć gwiazdek. Szef chciał by wszystko było idealnie wykończone, od fundamentu po dach. Właśnie z dachem wiązało się moje nietypowe zadanie.

Sztuczna trawa to dobry wybór

tania sztuczna trawa na tarasNa dachu miał się znajdować taras. Właściciel hotelu planował że będzie to miejsce na imprezy, do rekreacji z ładnym widokiem. Kwestią budowy dachu użytkowego zajmą się budowlańcy, a ja miałam przygotować projekt miejsca wypoczynkowego. Podzieliłam taras na dwie części. W jednej stały leżaki, było miejsce na letni bar. Druga strona była przygotowana bardziej pod imprezy. Stały tam stoliki z krzesłami, które można szybko złożyć, ale też było dużo pustej przestrzeni na przykład do tańczenia. Chciałam by całość była spójna, te dwie części jakoś się łączyły. Uznałam, że najlepsza będzie do tego tania sztuczna trawa na taras. Można ją ułożyć na całości dachu i nie trzeba robić specjalnych izolacji czy warstw odprowadzających wodę, co byłoby konieczne przy naturalnej trawie. Sztuczna trawa nie rośnie, się nie ma problemu z przenoszniem na dach kosiarek, choc teraz pewnie zajmują się tym automatyczne robociki koszące. Jednak nadal kwestia nawożenia i podlewania byłaby problematyczna. Właściciel hotelu od razu zaaprobował mój pomysł, więc mogłam przejść do dalszej fazy, czyli do wyboru odpowiednich materiałów i mebli. Zaczęłam oczywiście od trawy. Zdecydowałam się na model ciemnozielony, o intensywnej barwie. Wydawał mi się jednocześnie najbardziej naturalny, a także nie będzie na nim widać tak bardzo zabrudzeń. Co do długości włosia to postawiłam na średnie. Krótkie nie dawałoby wrażenia prawdziwej trawy, jednak zbyt długie by się ugniatało i nie wyglądało atrakcyjnie. Producent zaproponował mi trawę w rolce, którą tylko trzeba rozwinąć i przymocować do podłoża. Później nic nie trzeba z nią robić. O takiej trawie właśnie myślałam na taras hotelowy.

Sztuczna trawa na taras to świetne rozwiązanie. Całość wyglądała dobrze nie tylko na projekcie, ale także w rzeczywistości. Taras był atrakcyjny, nowoczesny oraz stylowy. Trawa przeszła już swoje pierwsze testy i były zadowalające. Wygląda prawie jak prawdziwa, a sprawia mniej problemów. Z pewnością jeśli jeszcze kiedyś będę robiła podobny projekt to bez wahania umieszczę na nim rewelacyjną sztuczną trawę z rolki.