Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się szelki dla psów. Są o wiele wygodniejsze zarówno dla psa, jak i dla właściciela. Nie wywierają nacisku na tchawicę, dzięki czemu pies, który nie potrafi chodzić na smyczy lub po prostu z jakichś przyczyn tego nie lubi, może właśnie odnaleźć się na spacerach, gdy będzie prowadzony na szelkach. Szelki to zdecydowanie następca obroży, która już jest rzadko stosowana.

Które szelki dla małych psów?

najlepsze szelki dla małych psówZwłaszcza dla małych psich ras szelki są genialnym rozwiązaniem. Niektóre psy, takie jak yorki z powodu żywiołowego temperamentu i delikatnej budowy po prostu muszą, zamiast obroży używać szelek. Obroża na szyi powoduje u psów nacisk na kark, tchawicę, naczynia krwionośne i może wyrządzić psu krzywdę. Aby uchronić przed tym swojego czworonoga, powinno się zamienić obrożę na szelki. Najlepsze szelki dla małych psów to szelki spacerowe i typu guard. Wszystkie szelki zaprojektowane zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zwierzę nie zrobiło sobie krzywdy. Szelki spacerowe są luźne i wygodne dla psa, to również najtańszy i najbardziej podstawowy typ szelek. Psia uprząż typu guard skład się z dwóch obręczy i pasków oplatających klatkę piersiową psa. Pies noszący szelki, przy ciągnięciu rozkłada ciężar z karku również na plecy, dzięki czemu nie dochodzi do nadwyrężenia kręgosłupa. Również szelki norweskie będą odpowiednie dla mniejszych psów. Są polecane zwłaszcza dla psów aktywnych, które często uczestniczą człowiekowi na przykład w sportach. Dodatkowo szelki typu guard i norweskie będą idealnie nadawać się jako szelki do samochodu. Należy w tym celu zakupić dodatkowy pas, specjalnie do tego przeznaczony i wpiąć go w odpowiednie miejsce w aucie. W ten sposób zapewnimy naszemu pupilowi bezpieczny transport i nie będziemy musieli się martwić o zakup dodatkowego produktu. Aktualnie szelki pełnią nie tylko funkcję alternatywy dla obroży, ale również są dekoracją dla psa. Obecny wybór w zakresie akcesoriów dla psa jest ogromny. Szelki są dostępne nie tylko w różnych modelach, kolorach i wzorach ale wykonane z różnych materiałów.

Zdecydowanie największy wybór szelek dostarczą nam sklepy internetowe, które oferują szelki nie tylko dla małych psów, ale również dla tych większych. Można je łatwo dostosować nawet jeśli pies jest jeszcze w fazie wzrostu. Warto jednak kupić odrobinę większe i ściągnąć paski, by je zmniejszyć niż kupić zbyt małe szelki. Występują one w klasycznych dla ras rozmiarach, jednak dobrze jest zmierzyć psa, by mieć pewność, że produkt, jaki chcemy kupić, będzie dobrze leżał na zwierzęciu.