Stare zakłady przemysłowe posiadały często wyposażenie które nie było wymieniane od czasu ich powstania. Co gorsza, zdarzało się iż nie był to sprzęt szczególnie wysokiej jakości, a jego obecność na miejscu bywała jedyną zaletą jaką posiadał. Taka sytuacja miała miejsce na niedawno przez nas wykupionym zakładzie produkcyjnym, który najwyraźniej nie był modernizowany od przeszło dwudziestu lat. Stan techniczny sprzętu pracowniczego stał więc na bardzo niezadowalającym poziomie.

Pojemne szafki dla pracowników zakładu przemysłowego

szafki ubraniowe dla pracownikówW szczególnie opłakanym stanie zastaliśmy szatnie pracownicze. Szafki w owych szatniach były bowiem przerdzewiałe i widocznie poobijane, a większość zamków była popsuta, uniemożliwiając zamknięcie szafki na czas zmiany. Była to niedopuszczalna sytuacja, zwłaszcza przy tak licznej załodze pracowników jak nasza, dlatego wymiana owych szafek stała się jednym z priorytetowych zadań podczas modernizacji wyposażenia. Stare umeblowanie szatni zostało więc zutylizowane, a zastąpiły je nowe szafki ubraniowe dla pracowników, znacznie pojemniejsze i wygodniejsze niż odmiany starego typu. Nie były to ciasne, niewygodne szafki jakie można było nadal spotkać w wielu zakładach pracy, a meble bardzo pojemne, umożliwiające łatwe przechowywanie zarówno odzieży prywatnej jak i ubrań roboczych bez obaw o brak miejsca. Szafki były podzielone na części, przeznaczone do składowania ubrań, obuwia, oraz przedmiotów osobistych, oraz posiadały możliwość powieszenia części odzieży na hakach, umieszczonych na drzwiach. W odróżnieniu do większości dostępnych szafek ubraniowych, natomiast, były one doskonale zabezpieczone, co natychmiast zauważyli i docenili nasi pracownicy. Każda szafka posiadała bowiem zamek, zamykany i otwierany za pomocą płaskiego klucza dostępowego, wzorowany na zamkach drzwi antywłamaniowych. Wysokiej jakości zamki uniemożliwiały częściowe uchylenie drzwiczek w taki sposób, w jaki było to możliwe w większości aluminiowych szafek starego typu.

Nie mogły być one więc otwarte tak łatwo, jak miało to miejsce w szafkach starego typu, a klucze do takowych posiadali wyłącznie przydzieleni do szafek pracownicy. Pojemność oznaczała jednak większe gabaryty, a jedna szafka była niemal o połowę szersza niż stare odmiany, wymagając więcej przestrzeni w pomieszczeniu wyznaczonym na szatnię pracowniczą. Był to jednak niewielki mankament, w porównaniu do wszystkich zalet nowych szafek, i w żaden sposób nie zmniejszał możliwości ich ulokowania w pomieszczeniach.