Dla tych co przedkładają bogate wzornictwo, ciepło i tekstylną podłogę nad funkcjonalność związaną z łatwością utrzymania w czystości – wykładzina podłogowa dywanowa jest idealna. Podaruje Twoim stopom luksus czasem na miarę pałacowych wnętrz. Pięknie zdobiona, miękka, delikatna i przyjemna dla bosych stóp czy naszych najdroższych pociech. Tak to ona. Zamkowa podłoga bądź interaktywny plac zabaw dla maluchów.

Przytulnie i ciepło z wykładziną dywanową?

wykładzina podłogowa dywanowaUtrzymanie czystości nie jest w przypadku wykładzin dywanowych sprawą prostą, w porównaniu z materiałem typu chociażby PCV. Na rynku dostępna jest wykładzina podłogowa dywanowa antystatyczna, nie zbierająca kurzu, łatwa do czyszczenia, dodatkowo zaimpregnowana, wykonana na przykład z poliamidu odpornego na działanie grzybów i pleśni jako swoista odpowiedź na potrzeby alergików i zatroskanych rodziców. Można też wykorzystać szeroką gamę specjalnych środków czyszczących i odplamiających dla dywanowych wykładzin.Tak czy owak, tekstylność podłogi oznacza zwykle częstsze porządki i regularne dbanie o jej powierzchnię.Z wykładziną podłogową dywanową obecnie otrzymujemy prawdziwe spectrum barw, wzorów, rozmaitość struktur włókien. Może spokojnie stanowić centralną i jedyną ozdobę aranżacji wnętrza – jak malarski obraz ścienny. Oferowane na rynku wykładziny dywanowe nierzadko posiadają podkład filcowy, który stanowi też doskonałą izolację termiczną.Z tegoż względu przedmiotowe wykładziny mają przewagę nad materiałem PCV. Dają przytulność, ciepło i to nie tylko wywołane wizualnością miękkich tkanin czy puszystego włosia lecz również rzeczywiście występującą dzięki termicznym właściwościom. Dodatkowo zapewniają też znaczne wygłuszenie, tłumią hałas na przykład dobiegający z dziecięcego pokoju. Dają odczuwalny dźwiękowy komfort.Są też bezpieczne, niwelują ryzyko poślizgnięcia, amortyzują upadki naszych dzieci, dają komfort podłogowego przesiadywania na podłodze celem zabawy, odpoczynku i relaksu. Stosunkowo trudniejsze do położenia niż wykładziny podłogowe PCV, ale bez fachowców jest to również wykonalne:na kleju, na taśmie dwustronnej czy naciągając na tzw. listwach montażowych. 

Podsumowując, warto zainteresować się dostępną na rynku gamą wzorów wykładzin podłogowych dywanowych, bowiem rewelacyjnie sprawdzają się one w przestrzeniach, gdzie zależy nam na utrzymaniu przytulności i ciepła. Warto rozważyć je w pokojach dziecięcych, niejednokrotnie jako dodatkowy interaktywny sposób na naukę i zabawę dla naszych maluchów.