Jeżeli chodzi o ogrodzenia mamy na tynku do wyboru szeroką gamę produktów. Od ogrodzeń betonowych po płot z drutu. Na rynku dostępne są też stalowe konstrukcje ogrodzeniowe wysokie na ok 3 do 4 metrów stworzone aby podtrzymywać żywopłot. Ogrodzenie możemy także wykonać na zamówienie z kamienia lub innego wytrzymałego materiału. Ogrodzenia kamienne są jednak znacznie droższe i bardziej czasochłonne w budowie.

Rodzaj ogrodzenia dla każdego

ogrodzenia panelowe w OpoluWśród różnego rodzaju ogrodzeń oraz konstrukcji ogrodzeniowych można wyróżnić ogrodzenia panelowe. Ogrodzenia panelowe są rodzajem ogrodzenia złożonego z ramy ogrodzeniowej oraz słupka. Rama ogrodzeniowa czyli panel jest mocowany do słupka ogrodzeniowego i razem tworzy system ogrodzenia nazywany ogrodzeniem panelowym. Panel do słupka jest mocowany za pomocą procesu spawania, litowania, rzadziej lutowania. Panele ogrodzeniowe najczęściej wytwarzane są ze stali. Obecnie w procesie technologicznym można wytworzyć dowolny wzór panelu ogrodzeniowego. Firmy sprzedające ogrodzenia panelowe w Opolu także proponują swoim klientom wyroby spersonalizowane. Dowolne wzory można wyciąć laserem. W Opolu działa wielu sprzedawców ogrodzeń. Po zakup ogrodzenia panelowego warto wybrać się do wyspecjalizowanego sklepu z ogrodzeniami. Doradcy w takim sklepie pomogą dobrać nam odpowiedni produkt. Koszt zakupu ogrodzenia panelowego to średnio 4 000 złotych za sto metrów. Cena może być wyższa w zależności od materiałów z jakich ogrodzenie jest wytworzone. Do ceny zakupu ogrodzenia należy doliczyć także montaż ogrodzenia na posesji. Sprzedawcy ogrodzeń proponują pełny montaż ogrodzenia na życzenie klienta. Transport na miejsce montażu jest zazwyczaj darmowe. Nie trzeba jednak zamawiać serwisu do budowy płotu podczas zakupu ogrodzenia. Pomoc przy montażu jest zazwyczaj usługą dodatkową. Czasami nawet taniej jest zamówić złotą rączkę niż zamawiać serwis z punktu sprzedaży. Panel ogrodzeniowy może być także pomalowany na dowolny kolor, tak aby dobrze komponował się np.: z kolorem elewacji domu.        

Trzeba oczywiście pamiętać, że zakup i montaż ogrodzenia panelowego to nie wszystko. Panele w ogrodzeniu trzeba także odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem warunków atmosferycznych i zmiennej temperatury. Najlepiej zakupić panele ogrodzeniowe ocynkowane i zaimpregnować je powłoką antykorozyjną. Jedną z metod zabezpieczenia paneli ogrodzeniowych jest także cynkowanie proszkowe. Jest to zabieg technologiczny, który może być wykonany podczas zakupu ogrodzenia lub w trakcie użytkowania.

Close Menu