Nie da się ukryć, że prawie każda kobieta marzy o tym, aby jej ciało było gładkie i wyglądało na piękne i bardzo zadbane. Coraz częściej, by uzyskać idealny efekt korzysta się z bardziej nowoczesnych metod. Tradycyjna depilacja wykonywana za pomocą maszynki do golenia u niektórych osób powodowała podrażnienia. Wiele osób miało taki problem i ciężko było z nim sobie poradzić. Kiedyś nie było jednak żadnej alternatywnej metody usuwania owłosienia. Dziś na szczęście jest inaczej.

Zalety depilacji laserowej

depilacja laserowaZ pewnością niewiele osób wie, że pierwsze zabiegi depilacji z użyciem lasera wykonywane były już prawie sześćdziesiąt lat temu. Wtedy jednak, w początkowej fazie testów, nie do końca wiedziano, jakiej długości powinna być wiązka promieniowania i bardzo często skóra ulegała uszkodzeniu, a włosy nadal rosły. Na szczęście z biegiem lat i rozwojem medycyny estetycznej można korzystać z zabiegów, które są w pełni bezpieczne i co najważniejsze, niezwykle skuteczne. Depilacja laserowa usuwa niepożądane owłosienie na wybranych partiach ciała. Wiązka lasera dobierana jest w zależności od miejsca, na które ma działać. Inna struktura jest przecież na nogach czy rękach, a zupełnie inna w okolicach pach i bikini. Specjaliści, którzy wykonują takie zabiegi są doskonale przeszkoleni i wiedzą, jak obsługiwać to urządzenie. Najczęściej także stale się doszkalają i mają bardzo duże doświadczenie. Taka depilacja wydaje się być dosyć łatwym zadaniem, jednak trzeba posiadać odpowiednią wiedzę na temat tego, jak obsługiwać urządzenie do depilacji laserem. Zabieg może trwać od kilkunastu, do kilkudziesięciu minut. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak duża partia ciała ma zostać poddana depilacji. Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymagający specjalnego przygotowania. Ważne jest jednak to, aby na krótko przed depilacją laserową nie korzystać z solarium i sauny oraz nie wystawiać skóry na działanie słońca. Należy również unikać tych czynności do kilku dni po wykonaniu zabiegu. Skóra powinna mieć nieco czasu na to, aby się przystosować. Po kilku takich zabiegach możemy pożegnać owłosienie na bardzo długi czas.

Każdy, kto ma już dosyć tradycyjnych metody usuwania owłosienia, może skorzystać z dobrodziejstwa depilacji laserowej. Jest to bardzo bezpieczny zabieg, który może być wykonany na wszystkich partiach ciała. Nie powoduje uczuleń ani żadnych innych niepożądanych efektów. Światło lasera sprawia, że włosy słabną i całkowicie wypadają. Nie mają również szans na ponowny wzrost. Jeśli zabieg powtórzymy kilkukrotnie, możemy się cieszyć gładką skórą przez długie lata.