Jeżeli chcemy zapakować prezent dla bliskiej nam osoby w wyjątkowy sposób, to możemy zaopatrzyć się w bibułki, które właśnie do tego służą. Można je zamówić przez internet, wybór jest bardzo szeroki. Ja niedawno zamówiłam kilka metrów takiej gładkiej bibuły, aby móc elegancko zapakować prezent dla teściowej. Wybrałam bibułkę do opakowania, ponieważ kupiłam dla mamy zestaw porcelanowy, a bibuła ma właściwości ochronne. Prezent wyślę pocztą, dlatego muszę maksymalnie go zabezpieczyć przed rozbiciem. Zamówiłam czarną bibułę, ponieważ wyglądała najbardziej gustownie i myślę, że w połączeniu z porcelaną zrobi na mamie piorunujące wrażenie. Czarna bibułka jest przepiękna, będę częściej używała jej jako elementu dekoracyjnego, nie tylko dopakowania.

Duży wybór bibułek w sklepach

bibułkiJeśli chodzi o cenę, to wszystko zależy od tego, ile kupujemy wybranej bibułki gładkiej. Ja zamówiłam trzy metry i zapłaciłam za metr 20 złotych. Dodam, że sporo mi tej bibułki zostało i będę mogła ją wykorzystać do innych celów albo dam dziecku do zabawy. Innym zastosowaniem bibułek, jest wykorzystanie ich do wypełnienia torebek, pudełek, a także innych opakowań. Niektóre mogą mieć nawet nadruki, jeżeli klient sobie tego zażyczy. Na pewno bibułka może być luksusową ozdobą, elementem uzupełniającym opakowanie. Jest jakby swoista ,,kropką nad i”, która niewątpliwie dodaje magicznej otoczki prezentowi. Warto zwrócić uwagę, aby bibułka, która będzie wypełniać wnętrze pudełka, byłą starannie skomponowana z upominkiem. Jest szeroki wybór kolorów, wzorów, napisów bibułek, mogących nadać naszemu prezentowi niepowtarzalność i unikatowość. Zazwyczaj bibułki sprzedawane są w jednakowym formacie, ale istnieje możliwość zamówienia dowolnej ilości bibuły. Wszystko zależy od producenta, jeżeli zamawiamy od niego bezpośrednio.

Bardzo polecam wykorzystanie bibuły gładkiej do pakowania prezentów, szczególnie jeśli chcemy go wysłać. Oprócz właściwości ochronnych, bibułki mogą przysłużyć się też dekoracyjnie. Widziałam, że moja przyjaciółka ozdobiła nimi salę weselną i wyglądało to wytwornie. Jest to niewątpliwie świetny pomysł i stosunkowo niedrogi. Bibułka jest bardzo wydajna, a do tego bardzo na czasie, coraz to więcej pudełek jest nią ozdabianych. Warto o tym pamiętać przy okazji pakowania prezentów. Świetnie prezentuje się też bibułka jako luksusowe wypełnienie wnętrza pudełek, w których znajdują się nasze podarunki dla bliskich. Wygląda to niezwykle gustownie i na pewno zrobi wrażenie, będzie swoistym dopełnieniem prezentu.