Obecnie wiele osób boryka się z wadą wzroku. Wśród najczęstszych wad wzroku prym świecą przede wszystkim krótkowzroczność, która objawia się tym, że osoba kiepsko widzą przedmioty z daleka, a także dalekowzroczność, kiedy dana osoba źle widzi przedmioty znajdujące się blisko. Wady wzroku można korygować między innymi za pomocą standardowych okularów dobranych odpowiednio do wady przez optyka, a także za pomocą szkieł kontaktowych, nazywanych powszechnie soczewkami.

Najlepsze sterylne płyny do soczewek opti free

sterylny płyn do soczewek opti freeSoczewki kontaktowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób z wadami wzroku. Popularność wiążę się przede wszystkim z bardzo dużą wygodą – soczewki nie widać na oku, a także zapewnia ona bardzo duży komfort widzenia. Używając soczewek kontaktowych należy zwracać szczególną uwagę na higienę oraz odpowiedni sposób pielęgnacji. Dzięki temu w prosty sposób można uniknąć między innymi zapalenia spojówek czy innych zakażeń oraz chorób. Przed założeniem oraz zdjęciem soczewek należy dokładnie umyć ręce. Kobiety powinny zakładać soczewki po wykonaniu makijażu – dzięki temu uniknie się przeniesienia kosmetyków (na przykład tuszu do rzęs czy podkładu) do wnętrza oka i tym samym zanieczyszczenia szkieł kontaktowych. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe dziennie, dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Soczewki dzienne używa się wyłącznie jeden raz – należy je założyć oraz zdjąć i wyrzucić po użytkowaniu. Szkła kontaktowe dwutygodniowe i inne na dłuższy okres czasu należy odpowiednio dezynfekować, celem pozbycia się zalegających na soczewce osadów białkowych oraz bakterii. Idealnie w tym celu sprawdzi się między innymi sterylny płyn do soczewek opti free, który pozwala utrzymać soczewki w doskonałym stanie oraz zapewnia komfort i wygodę. Soczewki po każdym użyciu należy dokładnie przemyć (delikatnie) w płynie oraz umieścić w higienicznym opakowaniu (dostępnym między innymi w sklepach optycznych), a następnie zalać płynem do soczewek. Płyn do soczewek opti free jest antyalergiczny oraz nie powoduje nadmiernego wysuszenia szkieł, co zapewnia doskonałe widzenie przez długi czas.

Szkła kontaktowe to doskonały wybór dla osób ceniących wygodę oraz komfort. Jednodniowe soczewki idealnie sprawdzą się na basen, a także do oprawiania innego rodzaju sportu w którym okulary korekcyjne mogłyby przeszkadzać lub być narażone na uszkodzenia. Warto pamiętać, że dobór odpowiednich soczewek powinien być uzgodniony po badaniu okulistycznym z lekarzem lub optometrystą.

Close Menu