Wszystkie osoby, które posiadają psy, czy koty, a także inne zwierzęta powinny o nie dbać. Dobrze jest mieć stałego weterynarza, który będzie znał leczenie naszego pupila i wiedział jak zareagować w danych sytuacjach. Dom i działka również powinny być dostosowane do nowego członka rodziny. W ten sposób nic nie ulegnie zniszczeniu, a my nie będziemy się stresować. Wiele osób decyduje się również na zabieranie ze sobą psów w podróż do rodziny, czy na wakacje, co także trzeba dobrze zaplanować.

Odpowiedni fotelik dla psa

foteliki samochodowe dla psówWybierając się na wakacje z pupilem trzeba się do wszystkiego dobrze przygotować. Ważnym punktem jest oczywiście samochód, który musi być odpowiednio zabezpieczony. W ten sposób nie będzie się denerwować, że coś pójdzie nie tak, lub pies się przestraszy i ucieknie. Nie może być to dla niego stresujące. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem są foteliki samochodowe dla psów. Obecnie bardzo łatwo można je zakupić w sklepach branżowych. Co więcej, dostępne są w różnych rozmiarach i modelach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się razem z pupilem do sklepu i wszystko dokładnie sprawdzić. Wyróżnia się modele, które można umieszczać zarówno na siedzeniu pasażera obok kierowcy, jak i takie, które sprawdzą się na tylnym siedzeniu. Wystarczy tylko odpowiednio je zamontować. Zazwyczaj posiadają one specjalne szelki, które należy w określony sposób zainstalować. Jeśli nasz pies jest małych rozmiarów, może zdecydować się także na fotelik wiszący. Umieszcza się go za siedzeniem kierowcy. Wiesza się je za specjalnych pasach. Nasze pupile mogą w nich spać i odpoczywać. Sprawdzą się wtedy, kiedy jedziemy z rodziną na wakacje i nie ma miejsca na standardowy model. Niektóre z nich są również wyposażone w specjalny pas, który można przypiąć do obroży. W ten sposób pies również jest zabezpieczony. Foteliki różnią się od siebie również kolorem materiału, z którego są wykonane. W tym wypadku wybór należy bezpośrednio do właściciela. Tkanina powinna być przede wszystkim miła w dotyku i łatwa w czyszczeniu. W ten sposób bez problemu zadba się o porządek w aucie.

Obecnie na rynku jest bardzo dużo rodzajów fotelików dla psów. Można dobierać je przede wszystkim pod względem wielkości naszych pupili. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będą czuć się komfortowo. Co z kolei przełoży się na bezpieczną podróż. Ceny również nie powinny być problemem, ponieważ są bardzo zróżnicowane i każdy z pewnością znajdzie konkretny model, który zadowoli pupila i jego właściciela.

Close Menu