Każdy korzystał chociaż raz z myjni samoobsługowych. Wiadomo, że jest to wygodne i tanie rozwiązanie, jednak w dalszym ciągu mogły pozostać miejsca, które zostały niedoczyszczone lub nie do końca zakonserwowane. Właśnie dlatego raz na jakiś czas lepiej jest skorzystać z myjni ręcznej, gdzie pracownicy podejdą do tematu fachowo. Korzystałem z takiej usługi w Gdańsku. Niezwykle zadowolony byłem z konserwacji mojego samochodu oraz tego, jak wyglądał po wszystkich zabiegach. Było to bardzo potrzebne w tym samochodzie. 

Konserwacja i mycie w myjni samochodowej

myjnia samochodowa w gdańskuMyjnie tego typu są najdokładniejsze, ponieważ człowiek jest w stanie odnaleźć dużo więcej zabrudzeń niż jakakolwiek maszyna. Myjnia samochodowa w Gdańsku podeszła do samochodu kompleksowo. Wiadomo, że na początku trzeba było odtłuścić całą karoserię, felgi, nadkola po wewnętrznej stronie. Robi się to za pomocą myjek ciśnieniowych z miękką wodą i detergentem, który nie niszczy nawet najbardziej delikatnych warstw lakierowanych w blacharce samochodowej. Następnym etapem jest wykonanie odpowiedniego mycia właściwego. Korzysta się ponownie ze zmiękczacza wody oraz mydła samochodowego. Jest to specjalny kosmetyk do lakieru, felg i nadkola. Za pomocą polerki nakłada się pastę, która konserwuje lakier i chroni go przed mikrorysami, a także wodą. Jest to warstwa bardzo cienka, która sięga kilku mikrometrów. Następnie nakłada się nabłyszczacz. Warto dodać, że w niektórych miejscach jest on nakładany podwójnie, aby wydobyć detale, które upiększa nasz pojazd. Usługa kosztuje około pięćdziesięciu złotych i trzeba oddać swój samochód na jakieś trzydzieści minut. Największa korzyścią z tego jest to, że nie ma brudu w miejscach, w których zazwyczaj lubi on zalegać w dużych ilościach. Zmienia się wygląd samochodu i jest on zabezpieczony przed wodą i innymi zagrożeniami atmosferycznymi, przez co nie ma ryzyka, ze auto zacznie rdzewieć. Taka konserwacja jest potrzebna średnio raz na kwartał, ale warto jest w to zainwestować.

Dzięki takiemu myciu samochodu obniżamy koszty, które wydamy w przyszłości na zrobienie progów lub nadkoli u lakiernika. Właściwe czyszczenie i zabezpieczanie blacharki samochodowej sprawia, że nie koroduje ona z czasem. Można do tej usługi dodać czyszczenie samochodu w wewnątrz, co jest również niezwykle dokładne. Ponadto na końcu zawsze robi się konserwację tapicerki i deski rozdzielczej, dobierając do tego środki, które będą w tym najlepsze i wystarczą na długi okres. Mowa na przykład o nabłyszczaczu do drewnianych kokpitów.