Od kilku ostatnich lat trwa istny boom na zakup mieszkań. Mieszkania schodzą jak świeże bułeczki, a pośrednicy nieruchomości zarabiają fortuny. Obawiam się jednak, że ten boom za jakiś czas się skończy, ceny mieszkań, tak bardzo już wyśrubowane, wrócą do bardziej rozsądnego poziomu. Myślę jednak, że na ten moment trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bowiem popyt na mieszkania wciąż przewyższa podaż. Zapewne przyczynia się do tego manipulacja cesjami, czyli zakupem dziury w ziemi i potem odsprzedawaniem jej za odpowiednia kwotę.

Założenie agencji nieruchomości

agencja nieruchomości - Warszawa WilanówNa razie jednak mieszkania wciąż doskonale się sprzedają, dlatego postanowiłam na tym skorzystać i otworzyć swoją agencję nieruchomości. Chociaż wiem, że ta hossa na rynku nieruchomości nie będzie trwała wiecznie, mam nadzieję, że do czasu, aż rynek mieszkań spowolni, zarobię już wystarczająco dużo pieniędzy, aby zająć się czymś innym. Na razie jednak moja agencja nieruchomości – Warszawa Wilanów funkcjonuje bardzo dobrze. Zapomniałam wspomnieć, że jeszcze przed otwarciem agencji poszłam na studia podyplomowe i uzyskałam licencję agenta nieruchomości. Obecnie rzadko chodzę na spotkania z klientami, udało mi się zatrudnić już troje osób, doskonałych pośredników sprzedaży mieszkań. W chwili obecnej moja agencja prosperuje naprawdę świetnie, nie musimy ubiegać się o klientów, bo sami do nas przychodzą. Moi pracownicy są bardzo zadowoleni, interes się kręci i ich premie sprzedażowe są bardzo konkretne. W naszej ofercie znajdują się niemal wszystkie rodzaje domów, mieszkań, można nawet znaleźć ofert sprzedaży działek budowlanych i rekreacyjnych. Dodatkowo współpracujemy z biurem notarialnym, który świadczy usługi notarialne dla naszych klientów. Jest to bardzo bardzo duże udogodnienie dla klientów, którzy nie muszą już sami szukać notariusza, a zamiast tego maja dostęp do sprawdzonego notariusza. Nasi agenci bardzo dbają o jak najlepsze dopasowanie pokazywanych mieszkań do potrzeb naszych klientów, dla osób sprzedających o jak najszybsze sprzedanie mieszkania w jak najbardziej korzystnej cenie.

Agencje nieruchomości mogą bardzo ułatwić życie zarówno osobom, które poszukują obecnie upragnionego, wymarzonego mieszkania, jak i osobom, które pragną sprzedać posiadane mieszkanie w jak najkrótszym czasie i w  jak najniższej cenie. Poprzez znalezienie mieszkania dla pierwszych oraz znalezienie kupca dla drugich bardzo ułatwiają im życie. A dzięki dostępności notariusza ułatwiają dopięcie wszelkich formalności.