Pierwsze tygodnie życia dzieci są najczęściej wożone w głębokich wózkach, ponieważ potrzebują dużo spokoju. Kiedy maluch już się trochę zaaklimatyzuje w nowych warunkach, to można go zacząć nosić w chuście. Wymaga to nieco wprawy, bo musi mieć odpowiednie szeroko rozłożone nóżki, ale trening czyni mistrza. W lecie noszenie dziecka w ten sposób jest bardzo wygodne i nie wymaga specjalnych przygotowań, w przeciwieństwie do zimy.

Noszenie dziecka w kurtce z wstawką

kurtka z wstawką niemowlęcąKiedy spada temperatura na polu, to musimy zadbać o odpowiednią odzież dla maluszka, ponieważ ma on jeszcze nieunormowaną ciepłotę ciała i może szybciej marznąć niż dorosły człowiek. Jest to szczególnie istotne kiedy wozimy go w głębokim wózku. Jeżeli planujemy go nosić w chuście, to można go nieco lżej ubrać, gdyż sama bliskość z mamą będzie dla niego dobrym kaloryferem, a do tego jeszcze się znajdzie pod warstwą kurtki, którą założy mama. Kurtka z wstawką niemowlęcą jest stworzona z myślą o mamach, które chcą nosić dziecko w chustach na brzuszku, lub w nosidełkach z przodu, lub z tyłu. Dzieci bardzo lubią tak podróżować z rodzicami, ponieważ czują bliskość i czują się bezpiecznie. Małe dzieci lubią mieć cały czas przy sobie mamę, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie. Jednak założenie chusty pod zwykłą kurtkę jest raczej niemożliwe, ponieważ w większości przypadków są one na tyle dopasowane, że jedyne co się po nią zmieści, to grubszy sweter. Kurtka z wstawką posiada specjalnie zaprojektowany krój, który pozwala na przyleganie materiału do ciała mamy i posiada dodatkową część, która doskonale zakrywa malucha. Dziecko jest całe zakryte i widać mu jedynie główkę, która w razie potrzeby możemy zakryć kapturkiem. Od spodu kurtka posiada specjalne ściągacze od wewnętrznej strony, które nie pozwalają dziecku zmarznąć. Kurtka jest wykonana z nieprzemakalnego materiału, który od wewnętrznej strony posiada ciepłą podszewkę z miękkiego polaru. Wstawka dla niemowlaka jest odpinana, więc kurtka może też być klasycznym, sportowym modelem.

Wiele mam się obawia nosić dziecko w chuście, kiedy na polu jest dość niska temperatura, ale jest to zupełnie bezpodstawne. Pod właściwą odzieżą, maluchy na pewno nie zmarzną, a nawet będzie im gorąco, ponieważ bliskość ciała mamy daje naturalne ciepło. Maluchy są przykryte od stóp do głów, więc żaden mróz, wiatr, czy śnieg im nie grozi. Kurtka szczelnie zakrywa niemowlaka, więc także nóżki, które są bez bucików, mu nie zmarzną. Możemy je kupić w dobrych sklepach z odzieżą dla przyszłych mam.