Uprawiam szklarniową hodowlę kwiatów. Kwiaty uprawiane w szklarniach dają dużo bardziej obfite kwitnienie i nie są narażone na szkodniki i niekorzystne warunki atmosferyczne, ale należy przy tym pamiętać, że mają również duże wymagania jeśli chodzi o ich uprawę. Ponieważ w szklarni jest zazwyczaj bardzo gorąco, to musi być również odpowiednia wilgotność powietrza, żeby rośliny nie wyschły. W związku z tym najlepiej jest stosować dysze zamgławiające, które cały czas dbają o to, aby rośliny były w odpowiednim sposób nawilżone.

Zastosowanie dysz zamgławiających w mojej szklarni

dysza zamgławiającaKiedy tylko usłyszałam w telewizji o tym, jakie są zalety stosowania dysz zamgławiających w szklarniach od razu zdecydowałam się je zakupić. Poszukiwania odpowiednich dysz rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: dysza zamgławiająca, i zaczęłam przeglądać wyniki. Wśród wielu wyników, szybko znalazłam dysze odpowiednią do moich upraw. Była to dysza zamgławiająca szerokokątna. Podlewała ona rośliny w promieniu o trzech metrów, co było bardzo dużym zasięgiem. Odpowiednie rozmieszczenie takich dysz zamgławiających na terenie całej szklarni powoduje, że rośliny są podlane równomiernie. Do swojej szklarni wybrałam dysze zamgławiające podwieszane. Ich zastosowanie powoduje, że na roślinach przez cały czas pozostaje mgiełka wodna, taka jakby rosa, dzięki której rośliny mogą pobierać wodę nie tylko poprzez system korzeniowy, ale także w sposób dolistny. Kolejną zaleta takiej dyszy jest również to, że za jej pomocą można podlewać rośliny nawozami rozpuszczalnymi w wodzie. Dysze nie zatykają się i można je podłączać do całego systemu nawadniającego szklarnie. Wybrane przeze mnie dysze zamgławiające były akurat łatwo dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszych na rynku. Z tego powodu zdecydowałam się je zakupić Wybrałam przesyłkę kurierską i już kilka dni później mogłam rozpakować paczkę. Od razu zdecydowałam się połączyć dysze zamgławiające w mojej szklarni i je wypróbować.

Do zakupionych przeze mnie dysz zamgławiających, dołączona była instrukcja jak to zrobić, dlatego nie przyniosło mi to większego problemu. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Byłam bardzo zadowolona z zakupionych przez siebie dysz zamgławiających. Muszę przyznać, że ich zastosowanie znacznie uprościło nawadnianie mojej uprawy kwiatowej. Dysza zawsze równomiernie rozprowadzi odpowiednią ilość wody po roślinach, dzięki czemu nie można ich ani przelać, ani zbytnio wysuszyć.