Organizując przyjęcie okolicznościowe dla większej grupy osób, zazwyczaj pierwszym krokiem jest oglądanie różnego rodzaju sal bankietowych czy weselnych, najlepiej znajdujących się niedaleko miejsca zamieszkania czy siedziby firmy. Bardzo często udaje nam się znaleźć idealny obiekt, który niestety niezbyt zachwyca wnętrzem, a mówiąc dokładniej wyposażeniem w postaci nudnych i przestarzałych dekoracji czy stołów i krzeseł. Niestety takie elementy mogą całkowicie zepsuć stworzoną aranżację oraz spowodować, że goście zrezygnują z wynajmu sali. Co można zrobić w takiej sytuacji? 

Pokrowce zmieniające wygląd sali 

pokrowce na stoły i krzesłaNie każdego restauratora stać na to, aby zakupić nowe meble do sali, jednak z drugiej strony, każdemu podoba się coś zupełnie innego więc byłoby dosyć trudno trafić w gusta każdego klienta. Dlatego też idealnym rozwiązaniem mogą okazać się elastyczne pokrowce na stoły i krzesła, które można wynająć lub zakupić na własny użytek. Gdy klienci będą oglądać salę, można im wtedy zaproponować tego rodzaju rozwiązanie, pokazując, w jaki sposób prezentują się krzesła i stoły po nałożeniu nowoczesnych pokrowców. Najczęściej wybierana jest biel lub jasna szarość, ale oczywiście możliwości jest mnóstwo – od jasnych i klasycznych odcieni po naprawdę jaskrawe i mocne kolory. Pokrowce nie są zbyt drogie dlatego jest to doskonała forma szybkiej zmiany sali na wynajem dla gości. Tego rodzaju elementy są również bardzo często wykorzystywane przez doświadczonych wedding planerów, którzy mogą całkowicie odmienić wnętrze każdej sali, dzięki pokrowcom oraz licznym dekoracjom czy oryginalnej zastawie stołowej (tutaj także można zdecydować się na wynajem pięknych, zdobionych talerzy, jeśli restauracja nie ma zbyt ciekawych zastaw). Nie rezygnujmy więc zbyt szybko z wynajęcia lokalu mieszczącego się w doskonałej dla nas lokalizacji, tylko ze względu na nietrafiony wystrój. Każda sala i tak zostanie przez nas przearanżowana, a stoły i krzesła zyskają zupełnie nowy, świeży wygląd.

Warto postawić mimo wszystko na klasyczną biel w kwestii dopasowania pokrowców, a następnie można już zaszaleć nieco z elementami dekoracyjnymi i kwiatami. To ważne, by całość była spójna i spełniała wszystkie oczekiwania przyszłej pary młodej. Bez względu na to, czy przyjęcie jest organizowane samodzielnie, czy może powierzone w ręce specjalistów, zawsze dobrze czuwać nad wszystkim oraz pamiętać, że istnieje wiele korzystnych i tanich opcji na odmianę niemal każdego wnętrza. Wystarczy zorientować się w asortymencie lokalnych lub internetowych firm eventowych.