Śmierć bliskiej osoby jest wydarzeniem zawsze niespodziewanym. Wiąże się z tym bardzo duża dawka silnych emocji. Jednym z pierwszych działań jest wybór metody pochówku. Obok tradycyjnej, która polega na złożeniu trumny z ciałem w ziemi, coraz popularniejsza jest kremacja. Czy jest to stara metoda? Jakie czynności są wykonywane przed nią? Jak wyglądają przygotowania do kremacji?

Kremacja ciała tańsza niż zwykły pochówek

niedroga kremacja zwłok - WarszawaPrzede wszystkim, spalenie ciała łączy z tradycyjnym pogrzebem ta sama ceremonia. W zależności od ostatniej woli zmarłego, pogrzeb może odbyć się każdym wyznaniu. Warto wiedzieć, że profesjonalna i niedroga kremacja zwłok – Warszawa zyskuje stale na popularności. Przede wszystkim urna z prochami nie zajmuje tyle miejsca, co nagrobek umieszczany nad ziemią, gdzie grzebane są zwłoki. Kremacja jest w naszym kraju w pełni legalna. Organizacją całej ceremonii zajmuje się wybrany przez członków rodziny zakład pogrzebowy. Czym charakteryzuje się niedroga kremacja zwłok – Warszawa? Przede wszystkim korzysta się z wysokiej jakości pieców, w których temperatura wynosi około tysiąca stopni. Ciało spala się w takiej maszynie kilka godzin. W zależności od modelu, może zająć to więcej lub mniej czasu.  Jak prezentuje się z perspektywy rodziny  niedroga kremacja zwłok – Warszawa?  Najbliżsi zmarłej osoby mogą uczestniczyć w ceremonii spalenia ciała. Zawsze po samym procesu następuje przesypanie prochów do urny. Jeżeli zmarły wyraził taką wolę, to mógł zawczasu wybrać kształt urny w której spoczną jego szczątki. Jakie etapy ma niedroga kremacja zwłok – Warszawa? W porównaniu do tradycyjnego pochówku, tutaj ceremonia składa się z dwóch części. Pierwsza to omawiane wcześniej spalenie ciała zmarłego. Druga to część ceremonii, gdzie umieszcza się urnę, a zebrani członkowie rodziny mogą ostatecznie się pożegnać. Następnie szczątki umiejscowione zostają w grobie lub w specjalnym miejscu, które znajduje się na cmentarzu. Tym miejscem jest kolumbarium. Ceremonie świeckie prowadzi zawsze mistrz pogrzebowy, który musi się odpowiednio przygotować przed podjęciem czynności. Często zbiera informacje o zmarłej osobie, by stworzyć wzruszającą mowę.

Spalenie ciała zmarłego jest bardzo starą metodą pochówku. W taki sposób chowało się rzymskich żołnierzy, celtyckich wojowników, czy zasłużonych wojowników ze Skandynawii. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę, bo jest tańsza od tradycyjnego pogrzebu. Urna w przeciwieństwie do trumny nie zajmuje też tyle miejsca na cmentarzu, a kolumbarium jest bardzo estetycznym miejscem.