Moja żona powiedziała, że nie będziemy płacić za usługę kręcenia filmów dronem podczas pewnego wydarzenia, które organizowała, ale bardziej liczyła na mnie, że ja się tym zajmę. Jednak jeśli chodzi o bardziej komercyjne latanie i wzbijanie się na większe wysokości trzeba mieć na swoim koncie szkolenie, które w znaczący sposób porusza wszelkie kwestie związane z odpowiednim bezpieczeństwem zachowanym podczas lotu.

Zapis na szkolenie operatora drona

niedrogie szkolenia - dronyLatanie dronem mi osobiście sprawiało ogromną przyjemność, ale z drugiej strony takiego szkolenia trochę się bałem. Może dlatego, że szkolenie na operatora drona organizowane są przez już typowo specjalistów, którzy wiedza o dronach wszystko i nie chciałem wyjść na ignoranta i amatora. Ale żona powiedziała, że po to są właśnie niedrogie szkolenia – drony. Trzeba je przejść, jeśli faktycznie zamierzacie solidnie pracować w zawodzie. Nie da się ukryć, że miała rację. Zacząłem więc poszukiwania odpowiedniej firmy szkoleniowej dla siebie, ale jak tylko zobaczyłem, ile działa takich firm na rynku już zupełnie nie wiedziałem, na jakie szkolenie na operatora drona się zdecydować. Chciałem przejść szkolenie w trybie ekspresowym co oznacza, że będę musiał poświęcić prawdopodobnie cały tydzień na to, aby móc nauczyć się zarówno zagadnień teoretycznych, które są niezwykle potrzebne, jak i całej praktyki. Różnorodność oferty szkoleniowej faktycznie sprawia, że bez problemu można zapisać się na dokładnie takie szkolenie, jakie jest dla was najbardziej interesujące. Co najważniejsze – szkolenia są w podobnych cenach, więc tak naprawdę nie muszę się przejmować niższymi cenami, które mogą nawiązywać do mniej profesjonalnego szkolenia. Tak czy inaczej faktycznie nie ma problemu, aby zapisać się na najbardziej profesjonalne szkolenie na rynku, które będzie poruszać wszystkie najważniejsze zagadnienia, na których mi zależało najbardziej. Wydarzenie zbliżało się wielkimi krokami. Miałem cały sprzęt już uszykowany i szkolenie zakończone certyfikatem na swoim koncie, które faktycznie sprawiało, że czułem się o wiele pewniej sterując swoim dronem.

Wiem na pewno, że szkolenie na operatora drona są koniecznością. Faktycznie było parę osób, które pracowały w branży filmowej i posługiwali się dronem, ale było po nich widać, że nie do końca mają w tym temacie doświadczenie. Prawdopodobnie nie mieli okazji skorzystać ze szkolenia. Tym bardziej umocniłem się w przekonaniu, że była to świetna inwestycja warta każdej złotówki, którą na szkolenie wydałem.

Close Menu