W naszej kulturze najważniejszym symbolem małżeństwa są obrączki. I nie ma znaczenia to, czy zawieramy ślub kościelny, czy też cywilny. Obrączki obowiązują na każdej uroczystości. Dlatego tak bardzo rozbudowany jest rynek obrączek. W każdym sklepie jubilerskim znajdziemy oddzielny dział z obrączkami. Praktycznie każda marka oferuje różnego rodzaju obrączki, od najbardziej klasycznych, po bardzo nietypowe. Zazwyczaj takie obrączki wykonywane są na wymiar, po wcześniejszym wyborze modelu. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka nietypowych obrączek. 

Oryginalne obrączki tytanowe

ślubne obrączki tytanoweŻaden ślub w naszej zachodniej kulturze nie mógłby się odbyć bez wcześniejszego zakupu obrączek. W końcu są one ponadczasowym symbolem małżeństwa. Krążek na palcu noszą zarówno panie, jak i panowie. Każda para narzeczeńska w trakcie przygotowań do ślubu udaje się do jubilera w celu wybrania odpowiedniego modelu obrączki. A wybór jest ogromny. Praktycznie każda marka ma bowiem w swojej ofercie kolekcje obrączek. A co roku powstają nowe ich wzory. Do tworzenia obrączek wykorzystuje się już nie tylko złoto. W ostatnim czasie, na przykład, wielką furorę zrobiły na rynku ślubne obrączki tytanowe, które cechuje bardzo nietypowy, nowoczesny wygląd. Takie tytanowe obrączki mają przeróżne kolory, często z dekoracyjnymi dodatkami na przykład w odcieniach błękitu. Młodzi ludzie są coraz bardziej otwarcie na takie nietypowe rozwiązania. Tym bardziej, że tytanowe obrączki są bardzo przystępne cenowo. W dwudziestym pierwszym wieku mamy taki trend nastawiony na oryginalność. Nie ominął więc on również biżuterii ślubnej. Najbardziej ekatrawaganccy narzeczeni potrafią zamówić nawet całe czarne obrączki z tytanu. Możemy wybierać również w różnych grubościach krążków. Do każdego zestawu obrączek każda firma daje w gratisie piękne opakowanie, zazwyczaj wykonane z drewna lub metalu. Często jest ono później używane w trakcie ślubu, dlatego że w środku takie pudełka znajduje się elegancka poduszka, do której przytwierdzone są obrączki. 

Bez obrączek nie byłoby ślubu, dlatego każda marka jubilerska ma w swojej ofercie właśnie kolekcje obrączek. W końcu cały czas jest na nie popyt. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiają się coraz bardziej nietypowe obrączki. Wiele par szuka jakiejś odmiany od klasyki. Owszem, złote obrączki nadal są na topie, ale popularnością nie ustępują im na przykład oryginalne obrączki wykonane z tytanu. Jest ich w ofertach coraz więcej. Niektóre z nich są całe czarne i są na nie klienci.