Jestem osobą niepełnosprawną, cierpię na mózgowe porażenie dziecięce. Mam wielkie trudności związane z samodzielnym poruszaniem się. Najczęściej używam chodzika, ale chodzenie i tak nie jest proste. Dojście do najbliższego sklepu zajmuje mi godzinę, a sklep jest dwieście metrów od mojego domu. Moim marzeniem jest mieć elektryczny skuter inwalidzki, bo dzięki niemu mogłabym być bardziej samodzielna i niezależna. Czasami przychodzi do mnie pani z opieki społecznej i pomaga mi załatwiać różne spawy w urzędach, a nawet zawozi mnie do lekarza, czy do kościoła. Na taką pomoc mogę jedynie liczyć tylko dwa razy w tygodniu.

Praktyczne skutery inwalidzkie z oświetleniem

elektryczny skuter inwalidzki z oświetleniemDowiedziałam się, że tera skuter inwalidzki jest refundowany przez fundusz zdrowia. Wystarczy okazać się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, dowodem osobistym i zaświadczeniem o wysokości dochodów. Żyję tylko z renty, więc bardzo skromnie i na pewno na na zakup skutera inwalidzkiego nie byłoby mnie stać. Urzędniczka z funduszu zdrowia powiedziała mi, że muszę jeszcze napisać pisemną prośbę o dofinansowanie konkretnego modelu skutera inwalidzkiego. Zaraz wejdę na stronę internetową i przejrzę oferty w sklepie medycznym. Najbardziej podoba mi się elektryczny skuter inwalidzki z oświetleniem typu LED, który kosztuje dwanaście tysięcy złotych. Skuter ten ma dodatkowe bogate wyposażenie w postaci koszyka na zakupy, obrotowego fotela, klaksonu, inteligentnej ładowarki, wskaźnika poziomu baterii i kasku. Skuter może osiągać maksymalną prędkość do piętnastu kilometrów na godzinę i jest wyjątkowo bezpiecznym środkiem transportu dla osób niepełnosprawnych. Według badań amerykańskich naukowców, coraz więcej osób niepełnosprawnych zaopatruje się w tego typu sprzęt. W Polsce nie jest to jeszcze powszechne zjawisko, ale myślę, iż to ulegnie zmianie. Dopiero od trzech miesięcy skutery inwalidzkie są dofinansowywane z funduszu zdrowia, wcześniej mało kogo było stać na zakup tego sprzętu.

Jutro będę mieć przygotowane wszystkie potrzebne dokumenty i zaniosę je do urzędu. Mam wybrany model skutera, który spełnia moje oczekiwania i wydaje się być idealny. Marzę o ty aby mieć taki sprzęt, bo wtedy mogłabym być bardziej niezależną i samodzielną osobą. Mogłabym odwiedzać swoich przyjaciół i częściej jeździć do galerii handlowej. Teraz inwalidzi maja prawo wjeżdżać swoimi skuterami do samego środka galerii i nikt nie ma prawa ich stamtąd wyrzucić. Ustawodawca polski zaczyna w końcu myśleć o osobach niepełnosprawnych co cieszy.