Wprowadzenie odnawiania i pielęgnacji karoserii do listy usług jakie nasz warsztat standardowo wykonywał było świetnym posunięciem, i mimo iż nie brakowało nam nigdy klientów, dzięki temu zyskaliśmy grono nowych stałych bywalców zakładu. Oczywiście, na początku były to bardzo podstawowe usługi, głównie zabezpieczanie karoserii przed wpływem warunków pogodowych i korozji, jednak coraz częściej słyszeliśmy pytania dotyczące bardziej skomplikowanych metod pielęgnacji samochodu.

Nowoczesne pasty polerskie do karoserii

pasta polerska samochodowaDoszliśmy więc do wniosku, iż bardziej zaawansowana konserwacja samochodu byłaby całkiem niezłym dodatkiem do listy, aczkolwiek w obecnej chwili nie posiadaliśmy odpowiednio wysokiej jakości preparatów, by takie usługi przeprowadzać. Większość stosowanych przez nas specyfików nie była przeznaczona do długotrwałej odnowy i ochrony samochodu, zwłaszcza preparaty do konserwacji karoserii, aczkolwiek zdecydowaliśmy się w końcu w takowe zaopatrzyć. Oczywistym pierwszym wyborem była najwyższej jakości pasta polerska samochodowa, gdyż zdecydowanie wiele osób chciało odnowić karoserię samochodu do stanu fabrycznego, zwłaszcza właściciele samochodów sportowych, jednak większość dostępnych nam środków miała dość ograniczoną skuteczność i przeznaczona była do standardowych samochodów codziennego użytku. Do wyboru mieliśmy mnóstwo różnych specyfików od kilku wiodących producentów preparatów do konserwacji i pielęgnacji samochodów, jednak sam wybór był dość trudny, gdyż najczęściej zdarzało się, iż różne preparaty miały różne efekty i nie można było ich stosować naraz. Jedne specyfiki były przeznaczone bardziej do poprawy wyglądu karoserii, podczas gdy inne zapewniały o wiele większą ochronę, jednak nie dawały tego samego poziomu połysku. W końcu zdecydowaliśmy się na najbardziej wyśrodkowaną wersję pasty polerskiej, preparat łączący w sobie zalety obu powyższych rodzajów.

Choć nie dawał on aż tak dużej ochrony i nie można było nim uzyskać fabrycznego wyglądu, to jednak na obu polach sprawdzał się świetnie, i mógł być stosowany niemal do każdego rodzaju samochodu, niezależnie od jego przeznaczenia. Preparat owy pochodził od sprawdzonego producenta, który zbierał mnóstwo pozytywnych opinii, więc nie spodziewaliśmy się żadnych problemów z nowym specyfikiem. Najlepsze jednak było zadowolenie klientów, bo nawet najbardziej wymagający byli całkowicie zadowoleni z efektu, jaki mogliśmy osiągnąć dzięki owej paście polerskiej, więc uznaliśmy ten zakup za bardzo udany.