Większość z nas posiada w swoich domach ogrzewanie konwekcyjne. Jest to rodzaj ogrzewania, które opiera się o podgrzewanie powietrza w naszym pomieszczeniu. Ze względu na właściwości gazów, powietrze zaczyna krążyć w pomieszczeniu i gdy jest podgrzane to unosi się ku górze. Właśnie z tego powodu powinniśmy przyłożyć się do dokładnego ocieplania górnych partii budynku. To przez strop, poddasze i dach uchodzi z naszego domu najwięcej ciepła. Wiele osób to zupełnie ignoruje i ocieplają oni jedynie ściany budynku.

Skuteczne ocieplanie poddaszy

ocieplanie pianką w MazowieckimNa chwilę obecną znanych jest wiele technik dotyczących ogrzewania domów. Możemy zdecydować się na ogrzewanie metodami tradycyjnymi czy też możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Jednak nawet najbardziej wydajne ogrzewanie nie będzie w pełni prezentowało swojego potencjału jeśli nie zadbamy o to by ciepło było zatrzymywane w budynku. Obecnie prawdziwym hitem w kwestiach dotyczących ocieplania jest stosowanie pianki poliuretanowej. Materiał ten pierwszy raz użyto w Stanach Zjednoczonych i zyskał on wielką popularność dzięki temu, że był on wykorzystywany w programach kosmicznych gdzie pełnił funkcję izolowania termicznego w promach. Z biegiem lat pianka poliuretanowa była coraz bardziej ulepszana. Stosowano różne ciekawe rozwiązania, które pozwoliły na wyprodukowanie pianki, której skuteczność jest zadziwiająca. Obecnie wyróżnić możemy dwa główne rodzaje pianki poliuretanowej. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Jest to pianka o bardzo dużej skuteczności ale pianka ta nie przepuszcza pary wodnej ani żadnych innych gazów. W przeciwieństwie zaś do drugiej odmiany, którą jest pianka otwartokomórkowa. W jej przypadku para wodna może być bardzo łatwo przepuszczana co ma ogromny wpływ na kondycję ścian. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką w Mazowieckim możemy obecnie znaleźć wiele firm, które na co dzień oferują usługi dotyczące tworzenia termoizolacji przy udziale omawianego materiału.

Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób posiada w swoim domu poddasze ocieplone pianką PUR. Większość osób bardzo sobie chwali takie rozwiązania i nie ma w tym w zasadzie niczego dziwnego. Obecnie pianka poliuretanowa może być już nawet stosowana w przypadku powierzchni pionowych. W przeszłości nie było to możliwe ponieważ nie pozwalały na to właściwości pianki, której wówczas używano. Od jakiegoś czasu pianka PUR jest również z powodzeniem stosowana w przypadku ocieplania domów z drewna czy też lekkich domów szkieletowych.