Zima już niebawem zaszczyci nas swoją obecnością. Warto przygotować się na nią zawczasu. Najwyższa pora przejrzeć garderobę naszego dziecka i sprawdzić co jeszcze pasuje i nadaję się do noszenia, a z czego nasza pociecha już wyrosła. Jeśli nie zaopatrzyliśmy się na pozimowych wyprzedażach, nie czekajmy do ostatniej chwili i skompletujmy zimową, dziecięcą garderobę. Już teraz w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy bogatą ofertę zimowej odzieży.

Turbany i czapki dwustronne

modne turbany dziecięceCiepła, wygodna kurtka to podstawowy element zimowego wyposażenia garderoby. Kurtka nie powinna być za mała, ponieważ zamiast ogrzewać, będzie tylko hamować ruchy dziecka i przeszkadzać. Powinna być odpowiednio luźna, aby pod spód zmieścił się jeszcze gruby sweter, w razie ciężkich mrozów. Najlepiej wyposażona w dodatkowe zapięcie na zatrzaski od wewnątrz, lub ściągacz, który uchroni malucha przed podwiewaniem przez zimne powietrze. Kurtka zimowa powinna mieć możliwość zapięcia „pod sam nos” i dodatkowo oczywiście kaptur. Wykonana z nieprzemakalnego materiału, podszyta ciepłą i przyjemną w dotyku podszewką, będzie doskonale chronić dziecko przed mrozem. Kolejnym ważnym elementem są buty, które tak samo, jak kurtka, powinny być nieco większe (nigdy „na styk”). Powinna wejść do nich ciepła skarpeta, a maluch musi mieć jeszcze wystarczająco dużo miejsca do poruszania palcami stopy. Dzięki możliwości ruchu w bucie, krążenie w stopach będzie odpowiednie, a co za tym idzie, stopa będzie ciepła. Pozostałe akcesoria zimowej garderoby to oczywiście czapki i szaliki. Przy ogromnym wyborze materiałów, kolorów i krojów czapek, z pewnością zarówno dla syna, jak i córki znajdziemy coś wyjątkowego. Dziewczynka pięknie zaprezentuje się ubrana w modne turbany dziecięce. Mnogość kolorów, jak i zdobień sprawi, iż młoda dama poczuje się jak prawdziwa księżniczka. Można wybrać stonowany kolor, który z łatwością dopasujemy do reszty garderoby, lub atrakcyjny i odważny wzór, który zagra pierwsze skrzypce. Modne turbany dziecięce z pewnością dodadzą szyku każdej małej kobietce. Chłopakom, z kolei, warto zaproponować czapki dwustronne. Jest to ciekawe rozwiązanie, ze względu na dwa różne wzory, jeden po zewnętrznej, drugi po wewnętrznej stronie czapki.

Ciepło i wygodnie ubrane, nasze pociechy będą mogły bez przeszkód oddać się zimowym szaleństwom na śniegu. Wygodna kurtka, ciepłe i dobrej jakości buty, zadbają o utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, nawet przy dużych mrozach. Natomiast komplet czapki z szalikiem i rękawiczkami zapobiegnie utracie ciepła, a jednocześnie będzie stanowić stylowy element garderoby nawet u najmłodszych.