Słynne minky to nic innego jak rodzaj polaru w charakterystyczne kropki, który znosi wiele prań i nie zmienia swoich właściwości ani nie przestaje atrakcyjnie wyglądać, co szczególnie doceniają świeżo upieczone mamy, które muszą co chwilę prać dziecięce utensylia. Jeśli dorzucić do tego świetne ogrzanie małego ciałka oraz niską cenę oraz wziąć pod uwagę muślin czy tkaniny bambusowe to komplety minky do wózka są idealnym rozwiązaniem dla rodziców potrzebujących kocyka i poduszki na pierwsze spacery z maluszkiem.

Wybieramy komplet minky do wózka

komplety minky do wózkaDo gondoli potrzeba bawełnianego prześcieradełka, coraz częściej zastępowanego wkładką z minky oraz bawełny lub bambusa, poduszeczki oraz kocyka. Chociaż fizjoterapeuci zalecają, aby maleńkie dzieci leżały bezpośrednio na materacyku, to w przypadku spacerów po wyboistych chodnikach rodzice postanawiają położyć swój skarb na poduszce. Zazwyczaj jest ona płaskim jak naleśnik prostokątem. Jednak coraz większą furorę robią poduszki w kształcie tak zwanego „motylka”. Jej drugą nazwą jest miano poduszki przeciwstrząsowej gdyż ma za zadanie niwelować wstrząsy maleńkiej i wiotkiej główki. Aby była bardziej użyteczna z jednej strony jest uszyta z mięciutkiego i ciepłego minky, zaś z drugiej znajduje się chłonna bawełna. Najczęściej rodzice kupują ją razem z kocykiem o wymiarach 75×100 cm. Takie komplety minky do wózka można najczęściej zobaczyć na spacerach w parku. Prześcieradełko do gondoli zazwyczaj mają wymiar 40×80 cm i rodzice dobierają je do koloru wózka. Ma za zadanie chronić materacyk w gondoli przed zabrudzeniem ponieważ znacznie łatwiej je zdjąć i uprać. W wózkach spacerowych częściej jednak stosowane są wkładki szyte analogicznie do kocyków i poduszek, tak aby minky izolowało dziecko od wychłodzonego spodu wózka, natomiast gładka strona z bawełny lub bambusa zapewniała dobrą wentylację i odprowadzanie potu. Mają one też specjalne otwory na pasy oraz możliwość zamocowania poduszki motylka na odpowiedniej wysokości.

Kompletując wyprawkę dla noworodka warto pamiętać, że dziecko w każdej chwili może pobrudzić swój komplet z wózka, gdyż zazwyczaj jest odkładane do wózka tuż po jedzeniu. Dlatego warto mieć co najmniej dwa komplety minky, które będzie można użytkować zamiennie, jeśli jeden z nich utknie w praniu. Ponadto bardzo często komplet minky trafia również do fotelika samochodowego, w którym jest niezbędny przy przenoszeniu skorupki pomiędzy samochodem a mieszkaniem jeśli rodzice nie mają jeszcze ciepłego śpiworka.

Close Menu