Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym można wybierać pośród kilku możliwości co do stopnia wykończenia nieruchomości. Możemy kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, czyli takie, które samodzielnie trzeba wykończyć i urządzić. Wielu deweloperów oferuje też mieszkania już wykończone. Wówczas ustala się z deweloperem kolory ścian i na przykład wyposażenie aneksu kuchennego. Jest też opcja najbogatsza, czyli mieszkanie pod klucz gotowe do zamieszkania. Jest nie tylko wykończone ale również urządzone.

Wnętrza zaaranżują wynajęci architekci

aranżacja wnętrz lublinDeweloperzy współpracują z architektami wnętrz, którzy zajmują się ich aranżacją. Klient, który decyduje się na taką wersję zakupu nieruchomości musi być świadomy, że mieszkanie będzie kosztowało o wiele więcej, aniżeli w stanie deweloperskim. W zamian za wyższą cenę nie musimy się niczym interesować. Po prostu ustalamy z architektem jak ma wyglądać aranżacja wnętrz Lublin i czekamy, aż nasze mieszkanie będzie gotowe do zamieszkania. Całą aranżacją zajmują się firmy współpracujące z deweloperem pod nadzorem architekta wnętrz. Wystarczy, że raz się spotkamy z architektem i dokładnie powiemy, jakiego wyglądu mieszkania oczekujemy. Potem możemy jeszcze otrzymać komputerowy projekt z wizualizacją 3d. Dzięki temu możemy się rozejrzeć po naszym mieszkaniu jeszcze zanim zaczną się w nim jakiekolwiek prace. Na etapie oglądania wizualizacji możemy wnieść wszystkie poprawki lub poprosić o zmianę kwestii, które nam się nie podobają. Następnie wystarczy poczekać aż wszystkie prace zostaną ukończone. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że oprócz akceptacji projektu aranżacji wnętrz nic innego nas nie interesuje. Wynajęte przez dewelopera firmy robią wszystko za nas a nam zostaje się tylko wprowadzić do nowego mieszkania. Mieszkanie pod klucz to opcja luksusowa, ale jeśli ktoś nie ma czasu nadzorować prac remontowych to takie rozwiązanie jest jak najbardziej opłacalne. Przede wszystkim mamy ten komfort, że nie musimy się wszystkim zajmować samodzielnie.

Wymarzone mieszkanie można kupić w wersji do natychmiastowego zamieszkania. Będzie nie tylko wykończone, ale również umeblowane i wystrojone. Wnętrza zostaną zaaranżowane przez architektów, oczywiście za naszą aprobatą i akceptacją. Po stronie dewelopera będzie zorganizowanie kompletnych prac wykończeniowych i aranżacyjnych. Kupujących interesuje tylko to, żeby w odpowiednim czasie puścić deweloperowi przelew. Aranżację wnętrza można zaplanować jeszcze przed postawieniem bloku mieszkalnego.