Wśród naturalnych sposobów powrotu do zdrowia wymienia się wiele terapii, technik i innych. Powstające problemy powstałych po przebytych urazach lub kontuzjach to najczęściej doskwierające bóle nie pozwalające normalnie funkcjonować. Duża liczba chorych w tym stanie wybiera nieinwazyjne metody leczenia. Do nich należy również technika Bowena, która wśród licznych zalet przyciąga skutecznością leczenia oraz zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla pacjentów.  

Zastosowanie terapii Bowena w Warszawie

terapia bowena warszawaMając na uwadze swoje zdrowie po metodę Bowena sięgamy gdy doskwiera nam ból wywołany między innymi urazami, kontuzjami lecz także z powodu długotrwałego stresu. Terapia Bowena warszawa specjalizuje się w uśmierzaniu dolegliwościom oraz zapobieganiu w nawrocie choroby. Technika ta wywodzi się z Australii. Jej nazwa pochodzi od Toma Bowena, który stworzył podstawy leczenia i metod do walki z bólem. Stosowana jest nie tylko w Europie lecz także na całym świecie. Jej tajniki wykorzystywane są już od kilkudziesięciu lat i są na tyle dopracowane, że uznaje się ją za najbardziej efektywną i całościową metodą leczniczą. Terapia Bowena w Warszawie skupia się na poszczególnych partiach ciała – głównie są to mięśnie, stawy, bądź wiązadła. W tych miejscach wykonuje się powtarzające się ruchy tak zwane chwyty w sposób precyzyjny oraz delikatny. Celowo stosuje się tutaj łagodne poruszanie palcami zamiast siłowego uciskania. Może być ono wykonane zarówno bezpośrednio na skórze lub poprzez ubranie. Celowe i precyzyjne chwyty mają za zadanie wywołać odpowiednie drganie, które jest wychwytywane przez receptory na przykład znajdujące się w tkance łącznej, powięzi. Przenoszone są one do mózgu. Najważniejsze na tym etapie terapii Bowena jest utrzymanie tych drgań i nie wprowadzań żadnych zakłóceń (między innymi poprzez zbyt krótkimi przerwami lub ich braku w trakcie terapii). Każdy nawet jednorazowy seans daje klientom poczucie maksymalnego i głębokiego stanu odprężenia. Poprawa zdrowia oraz kondycji fizycznej następuje momentalnie po pierwszej wizycie w gabinecie w Warszawie lecz także w innych miastach oferujących terapie Bowena.

Cały proces metody Bowena opiera się na narzuceniu organizmowi odpowiedniego leczenia. W konkretnych warunkach można wymusić uaktywnienie wrodzonych mechanizmów leczniczych w naszym ciele. Odpowiednie kroki techniki pozwalają na rozpoczęcie i aktywację tych procesów oraz na późniejszym etapie dokładną organizację struktur ruchowych. Jest to główny cel terapii Bowena.