Latem najczęściej ciągnie nas do słońca. Niestety, w dłuższej czasowej perspektywie pogoda w Polsce bywa średnio przewidywalna. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na urlop w krajach, w których wiadomo, czego spodziewać się po aurze. Południe Europy to ten kierunek, który często zdarza nam się wybierać. Atrakcji z pewnością znajdziecie sporo, a i sposobów spędzania wakacji bardzo wiele. To coś dla miłośników aktywności, plaży, a także historii i zwiedzania.

Ruszaj w rejs i zwiedzaj Grecję

rejsy w grecjiJeśli szukacie nowych wakacyjnych wrażeń, może odpowiedzią na wasze oczekiwania będzie rejs, na przykład po Morzu Śródziemnym albo Jońskim. Jest mnóstwo możliwości spędzenia czasu w ten sposób. Na żeglarzy z patentem czekają łodzie, jachty czy katamarany do wynajęcia. Dla tych, którzy nie posiadają pozwoleń, ta sama opcja, ale z doświadczonym kapitanem i załogą. Dlaczego warto zdecydować się na rejsy w grecji? Powodów jest kilka. Wspomniana już pogoda otwiera długą listę atutów tego miejsca. Wysoka temperatura, dużo słońca, przewidywalność. To wszystko sprawia, że urlop można planować raczej ze spokojną głową, nie sprawdzając co chwila prognoz pogody. Kolejna ważna sprawa to dostępność łodzi. Nie ma z tym problemu, oczywiście pod warunkiem, że rezerwację wykonamy wystarczająco wcześniej. Zwlekając z decyzją można zostać z niczym, ewentualnie wybór sprzętu będzie znacznie ograniczony. Warto podkreślić, iż wiele firm, biur podróży w Polsce organizuje rejsy wokół Grecji. Wystarczy tylko złożyć zamówienie, a całą resztą zajmie się ktoś inny. Łodzie, które czekają na turystów, to również przekrój możliwości. Mniejsze, większe, z jedną albo większą liczbą kabin sypialnych, żaglowe, motorowe, jachty, katamarany. Na pewno coś uda się znaleźć. Kolejna kwestia, która wpływa na atrakcyjność tego kierunku, to miejsca, jakie warto zobaczyć. Urozmaicona linia brzegowa, wyspy, zabytki, plaże, piaszczyste i kamieniste, miejscowa kuchnia, którą oczywiście warto poznać. To wszystko na was czeka. Przecież rejs to nie samo żeglowanie. Czasem z pewnością warto wyjść na brzeg i doświadczyć miejscowej kultury.

Żeglowanie wokół Grecji to z pewnością świetny pomysł na spędzenie wakacji. Spokój, piękna pogoda, śniadania na morzu, gwiazdy nad łódką. I oczywiście towarzystwo. Kilka dni z rodziną bądź przyjaciółmi w takich okolicznościach na pewno okaże się trafionym pomysłem i tematem późniejszych rozmów. A przy okazji będzie co wspominać, w końcu nie każdy ma możliwość przeżyć wielką przygodę na morzu.

Close Menu