Ładowarka teleskopowa to sprzęt, który coraz częściej jest wykorzystywany przy różnego rodzaju pracach ziemnych. Oferuje o wiele więcej możliwość niż np. tradycyjny wózek widłowy. Jego wielofunkcyjność sprawia, że świetnie sprawdzi się w magazynie, do przenoszenia towaru, ale i także do podnoszenia osób. Dużą zaletą ładowarek teleskopowych jest zatem to, że można je dowolnie modyfikować, korzystając z osprzętu, aby mogły wykonywać konkretne zadania. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Korzyści płynące z wynajmu ładowarek

ładowarki teleskopowe do wynajęciaPodnośniki spalinowe na wynajem pozwalają na pracę w trudnych warunkach, wśród przeszkód terenowych oraz na dużych wysokościach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu opcjonalnego napędu na cztery koła oraz blokadzie dyferencjału. Za jakość oferowanych podnośników spalinowych na wynajem odpowiadają najlepsi producenci tego typu urządzeń. Tego typu firmy oferują również ładowarki teleskopowe do wynajęcia. W związku z tym wybierając ich ofertę, masz pewność, że wybierasz sprzęt sprawdzony, wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół i o to, by spełniał on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Często jest tak, że maszyny rolnicze, budowlane czy komunalne mają ograniczone możliwości – głównie dlatego, że nie pozwalają na łączenie kilku funkcji jednocześnie w urządzeniu. Okazuje się więc, że trzeba mieć uprawnienia na kilka różnych maszyn: wózki jezdniowe, podnośniki koszowe, ciągniki rolnicze i inne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem wydaje się zastąpienie ich wszystkich jednym, uniwersalnym urządzeniem, które będzie kumulowało w sobie możliwości wyżej wymienionych. Dzięki ładowarkom teleskopowym jest to możliwe. Wielozadaniowe maszyny, pozwalające na zmianę osprzętu, w zależności od zapotrzebowania. Ładowarki teleskopowe są maszynami roboczymi, które oprócz zastosowań w rolnictwie, doskonale sprawdzają się w przemyśle budowlanym, drzewnym oraz przy codziennych pracach – również podnoszeniu osób, są to czynności wykonywane przez podesty ruchome. Ładowarki stosowane są również w portach morskich do załadunku i rozładunku kontenerów, mogą więc zastępować wózki jezdniowe podnośnikowe. Najczęściej wybieranym osprzętem dodatkowym są: widły do palet, łyżki ładowarkowe, chwytaki do bel, kosiarki do trawy, zamiatarki, platfomy robocze pługi, agregaty uprawowe, siewniki i inne osprzęty do zadań rolniczych.

Obecnie wiele osób zastanawia się, czy lepiej zrobić kurs na ładowarkę teleskopową czy może jednak lepiej pozostać przy klasycznym wózku widłowym. Prawda jest jednak taka, że ładowarki teleskopowe o wiele lepiej sprawdzają się jako maszyny robocze. Przede wszystkim decyduje o tym ich wielozadaniowość. Bez problemu można do nich zamontować widły do palet, chwytaki do bel, pługi czy łyżki ładowarkowe. Zatem ładowarka teleskopowa nie tylko może pełnić rolę wózka widłowego, ale i oferuje całą gamę innych możliwości.