Długo zastanawialiśmy się z żoną nad tym czy ruszać z budową naszego nowego domu. Nasz sześcioletni synek szybko urósł i potrzebuje własnego pokoju, a my mieszkaliśmy do tej pory w niewielkim mieszkaniu w blokach. Marzeniem mojej żony był domek jednorodzinny. Wiem, że dla dziecka to też byłoby najlepsze rozwiązanie. Dlatego właśnie rozważaliśmy dwie opcje. Wspomnianą budowę domu na działce albo kupno nowego domu od dewelopera. Wiedzieliśmy tylko, że musimy w miarę szybko podjąć tą decyzję.

Gotowy dom kupiliśmy za gotówkę

gotowe domy koszalin sprzedażPrzez wiele lat ciężko pracowaliśmy i odkładaliśmy każdą złotówkę, żeby zaoszczędzić na spełnienie swoich marzeń o własnym domu. Na pewnie nie chcieliśmy brać kredytu, bo nie chcieliśmy się wiązać z żadnym bankiem na długie lata trwania hipoteki. Ostatnio stwierdziliśmy, że możemy powoli podejmować decyzję dotyczącą realizacji naszego marzenia. Tylko, że trudno się było zdecydować na konkretne rozwiązanie. Z jednej strony myśleliśmy o kupnie tej działki i budowaniu na niej domu w miarę możliwości własnym sumptem. To jednak mogłoby trwać kolejne kilka lat, a ja nie byłem zwolennikiem czekania na coś latami. Postanowiliśmy, że sprawdzimy gotowe domy Koszalin sprzedaż i wybierzemy jedną z dostępnych ofert. Tym bardziej, że mieliśmy sporo odłożonej gotówki. Mogliśmy przejrzeć zarówno oferty domów z rynku wtórnego jak i tych sprzedawanych na rynku pierwotnym. Nie było zatem sensu dłużej się zastanawiać i czekać. Trzeba było wziąć się za załatwianie formalności. Zdecydowaliśmy się na dom od dewelopera, w którym można było od razu zamieszkać. Chodzi o to, że dom był ukończony w stanie surowym zamkniętym, ale pozostało tylko uzgodnić jego wykończenie. Wszystkim miał się zająć od razu deweloper, więc nie musieliśmy tak naprawdę nic robić. Wystarczyło jedynie ustalić z deweloperem zakres prac wykończeniowych. I muszę przyznać, że było to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Mamy nowy dom, który rzeczywiście jest całkiem nowy. Tak naprawdę kupiliśmy go i jedyne co musieliśmy zrobić to go umeblować.

Dzisiaj mieszkamy już w nowym domu. Mamy ogromny salon i bardzo dużą kuchnię. Nasz synek ma piękny pokój, który urządziliśmy mu w jego ulubionych kolorach. Mamy niewielki ogródek przed domem i jakieś czterysta metrów powierzchni całkowitej działki. Jest to więc idealna powierzchnia do tego, żeby właściwie o nią dbać. A jednocześnie w takim domu można na spokojnie pomieszkać. Mamy więcej miejsca i świeże powietrze, bo mieszkamy trochę na uboczu miasta, na jego obrzeżach.