Zaburzenie hormonalne towarzyszące dojrzałym kobietom znajdującym się w przedziale wiekowym 45-55 lat powodują szereg zmian w zachowaniu. Często powodują zaburzenia nastroju, uczucie niepokoju, a nawet stany depresyjne. Powodują również trudności z zasypianiem, budzenie się w nocy oraz trudności w przesypianiu co najmniej ośmiu godzin dziennie. Nie mniej jednak istnieją naturalne sposoby będące panaceum na te wszystkie dolegliwości.

Jak przeciwdziałać menopauzie?

bezpieczne naturalne leczenie menopauzyCoraz bardziej popularne bezpieczne naturalne leczenie menopauzy opiera się na domowych sposobach. Zaburzenia nastroju można niwelować po przez stosowanie technik relaksacyjnych. Warto wybrać dodatkowe zajęcia, które sprawią, że poczujemy się bardziej wyluzowane i szczęśliwe. Jeżeli lubimy pływać warto wybrać się na basen i wykupić karnet. Dla osób, które kochają taniec idealnym rozwiązaniem będzie udział w zajęciach organizowanych przez szkoły tańca. Umiarkowana aktywność fizyczna korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Kobiety przechodzące klimakterium powinny zadbać o dodatkową aktywność i postawić na rozwijanie swoich pasji. Dla jednych idealnym rozwiązaniem będą zajęcia artystyczne, a dla drugich jazda na rowerze. Trudności z zasypianiem można pokonywać przez zapewnienie sobie odpowiednich warunków do wypoczynku i snu. Warto przewietrzyć sypialnię, zadbać o lekką, bawełnianą, przewiewną bielizną. Przed kąpielą warto pójść na krótki spacer, dotlenić się. Ważna jest również ciepła kąpiel, która rozluźni nasze zmęczone po całym dniu mięśnie oraz pozwoli się odprężyć i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Nie poleca się oglądania przed snem filmów dostarczających intensywnych emocji, które niewątpliwie utrudniają zasypianie. Zawsze powinniśmy zaciemnić pomieszczenie oraz wybrać hipoalergiczną pościel. Tak przygotowani możemy położyć się do łóżka i na dobranoc przeczytać ulubioną książkę, aby móc spokojnie zasnąć. Przedłużające się obniżenie nastroju powinno być dla nas sygnałem alarmującym i skłonić nas do skorzystania z pomocy lekarza specjalisty.

Uciążliwe dolegliwości somatyczne, które towarzyszą kobietom przechodzącym menopauzę można leczyć za pomocą domowych sposobów. Właściwa dieta, umiarkowana aktywność fizyczna oraz korzystanie z technik relaksacyjnych mogą zdziałać cuda. Przede wszystkim należy skupić się na rzeczach, które nam najbardziej doskwierają, a później podjąć działania, które sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i szczęśliwi. Basen, taniec czy też jazda na rowerze może przynieść ogromną ulgę.

Close Menu