Każdy z nas powinien przynajmniej raz na rok udać się do okulisty w celu zbadania wzroku. Żyjemy w czasach kiedy komputery i telewizory zdominowały nasze życie i spędzamy przed nimi po kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie. Szkodliwe promieniowanie jakie emitują ich monitory, nie pozostaje obojętne dla naszych oczu. Dlatego informatycy najczęściej noszą specjalne szkła z antyrefleksem, które zabezpieczają ich wzrok przed tym promieniowaniem.

Gdzie wykonać pełne badania wzroku?

pełne badanie wzroku w KrakowieSporo ludzi wadę wzroku nabywa z wiekiem. Coraz więcej osób w podeszłym wieku nie wyobraża sobie życia bez okularów do codziennego chodzenia, lub do czytania, ponieważ ich wzrok jest bardzo osłabiony. Niektórzy nie lubią nosić oprawek, dlatego decydują się na szkła kontaktowe, które trzeba codziennie zakładać wsadzając palec do oka. Jednak trzeba pamiętać, że nie można w nich położyć się spać, czy pójść na basen. Dzisiejsze oprawki korekcyjne są dużo lepszej jakości niż jeszcze były dwadzieścia lat temu, kiedy do wybory mieliśmy tylko ciężkie i grube plastikowe oprawki. Kiedyś nie było tak nowoczesnej technologi i badanie wzroku nie było zbyt dokładne, a szkła korekcyjne były grube i mało praktyczne. Teraz pełne badanie wzroku w Krakowie wykonamy niemalże w każdym salonie optycznym, ponieważ są one wyposażone w specjalistyczne maszyny, badające nasz wzrok z komputerową dokładnością. Badanie trwa dosłownie parę minut, po którym dostajemy dokładny wydruk na temat naszej wady w prawym i lewym oku. Na tej podstawie optyk dobiera nam moc szkieł, a następnie musimy wybrać odpowiedni dla siebie model oprawek, lub jeżeli wolimy, to wybieramy szkła kontaktowe. Badanie wzroku obejmuje sprawdzenie konta oka, ostrości widzenia w dali i z bliska, oraz zbieżności. Czuły komputer wyłapuje każdą, nawet minimalną wadę, która w przyszłości może się pogłębić, dlatego ważne aby systematycznie się badać i sprawdzać jakość widzenia. Ignorowana i nieleczona wada wzroku, może nam skutecznie utrudnić życie i wpłynąć na jakość codziennego funkcjonowania, oraz na nasze zdrowie.

Słaby wzrok utrudnia prowadzenia auta, czytanie gazet, czy oglądanie telewizji. a przecież prawie każdy z nas robi to codziennie. Zachowanie zmysłu wzroku w dobrej kondycji jest niezmiernie ważne, bo żyjemy w kulturze, posługującej się obrazem, która otacza nas z każdej strony. Osoby ze zdiagnozowaną wadą wzroku, powinny go badać jeszcze częściej niż raz na rok. W Krakowie znajduje się sporo specjalistycznych klinik specjalizujących się w leczeniu wad wzroku.

Close Menu