Gry na wszelkiego rodzaju konsole są jednymi z najpopularniejszych towarów wśród młodych ludzi. Czemu? Otóż badania pokazują, że blisko osiemdziesiąt procent młodych ludzi, oprócz komputera, posiada również konsolę do gier. Producenci gier inwestują w najlepszych grafików i scenarzystów, dlatego w ogóle nie dziwi, że gry, cieszą się popularnością dorównującą filmom, a często same staje się kultowe.

Jaka gra na konsole każdego jest najlepsza?

gry na konsolę sklepSzukając gry, która odpowiadałaby każdemu graczowi, nie sposób wymienić tej jednej. Na konsolach, wbrew pozorom nie gra tylko męska płeć. Stają się one coraz bardziej popularne wśród dziewcząt oraz przede wszystkim dzieci. Według rankingów sprzedaży najpopularniejsze są gry sportowe, jak każda odsłona popularnej Fify oraz Pro Evolution Soccer. Na kolejnych miejscach są symulacje Formuły pierwszej, gry z serii NBA, NFL oraz symulacje golfa. Gry typu RPG, też są bardzo popularne, a polskie produkcje zaczynają przebijać się do światowego trendu. Co oczywiście ma też odzwierciedlenie w rankingach popularności i sprzedaży w naszym kraju. Jeżeli gry na konsolę sklep internetowy to najlepsze rozwiązanie. Nie tylko ze względu na niższą cenę niż w stacjonarnych punktach. Znacznie większa oferta sklepów internetowych oraz różnego rodzaju dodatki kolekcjonerskie, dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Sklepy internetowe prowadzą również sprzedaż tak zwanych pre – orderów, czyli wersje gier, dostępne przed oficjalną premierą. Poza wszystkim, sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą gier na konsole, oferują wiele rabatów i promocji. Szczególnie dla stałych klientów. Wśród konsoli najpopularniejszymi są oczywiście Playstation 4 i X Box 360. Wybór tytułów na te konsole jest zdecydowanie największy. Ceny gier osiągają pułap nawet dwustu pięćdziesięciu złotych, jednak przy wyborze kilku tytułów, niekoniecznie najnowszych, sklepy internetowe, oferują naprawdę duże zniżki. Nawet takie sięgające stu i więcej złotych. Wszystko zależy jaką politykę prowadzi dany sklep. Jednak zawsze jest możliwość negocjacji ceny przy zakupie więcej niż jednego tytułu.

Gry na konsole, to znacznie popularniejszy segment od samych konsol. Z prostej przyczyny – konsole kupujemy raz, a gry kupujemy przez cały okres użytkowania konsoli. Na konsole najnowszych generacji, nieprzerwanie wychodzą nowe tytuły, które cieszą się wielką popularnością. Wśród młodych ludzi, konsole nie stracą na popularności, a kultowe tytuły znajdują się niemalże w każdym domu przeciętnego, polskiego nastolatka.