Oczy każdego dziecka są delikatne i będą się rozwijać aż do około dwunastego roku zycia. W związku z tym trzeba je skutecznie chronić stosując dobre okulary przeciwsłoneczne zapobiegające promieniowaniu ultrafioletowego. Dziecko powinno je nosić nawet wtedy, gdy maluch z początku je odrzuci. Aby ułatwić to trudne przejście na akceptację okularów przeciwsłonecznych, warto wybrać parę pasującą do jego twarzy i potrzeb. Dziecku okulary muszą się podobać!

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są niezbędne dla dziecka?

polecane okulary przeciwsłoneczne dla dzieckaOkulary przeciwsłoneczne są niezbędne dla bezpieczeństwa oczu dziecka z dwóch następujących kluczowych powodów. Po pierwsze soczewka oka , która jest umieszczona za tęczówką rozwija się do wieku dwunastu lat. Do tego wieku nie może filtrować wszystkich promieni UVA i UVB. Polecane okulary przeciwsłoneczne dla dziecka zapewniają skuteczną ochronę i zapobiegać będą uszkodzeniom oczu dziecka. Ponieważ dzieci nie są świadome niebezpieczeństwa, jakie słońce stwarza dla ich oczu, mogą patrzeć bezpośrednio na słońce bez mrugnięcia okiem. Byłoby to bardzo niebezpieczne i mogłoby nawet spowodować poparzenie siatkówki, jeśli takie bezpośrednie narażenie trwa kilka sekund. W przypadku dziecięcych okularów przeciwsłonecznych unika się tych niebezpieczeństw i można pozwolić swoim dzieciom poruszać się tak, jak lubią, bez obaw. A jakie okulary wybrać? Te, które zapewnią pełną ochronę przed UV. Wskaźnik ochrony okularów określa sam materiał, a kategoria soczewek odnosi się do ochrony przed odblaskiem. Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka, ważne jest, aby soczewki zapewniały pełną ochronę przed promieniowaniem UV. wybieramy okulary, które zapewniają filtrowanie wszystkich promieni UVA i UVB. Najlepiej zainwestować w tym przypadku w szkiełka poliwęglanowe. Ten ultralekki materiał zapewnia doskonałą ochronę przed wszystkimi promieniami UV, a jednocześnie jest bardzo odporny na uderzenia. Okulary przeciwsłoneczne o kategorii przeznaczonej dla dzieci są idealne na wszystkie rodzinne wędrówki i zajęcia w słoneczną pogodę. Oznaczone są cyfrą 3.

Oprawki okularów przeciwsłonecznych różnią się w zależności od wieku dziecka. Powinny być dostosowane do kształtu głowy dziecka i jego potrzeb. Celem jest zapewnienie dziecku optymalnego komfortu! Do drugiego roku życia dzieci nie mają w pełni wykształconej kości nosowej. Okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych mają zaokrąglony kształt na nosie lub silikonowy mostek na nosie. Preferowane są elastyczne plastikowe oprawki, które dopasowują się do kształtu twarzy, a ponadto stabilnie trzymają się na nosku.