Wielu właścicieli psów karmi swoich czworonożnych przyjaciół zarówno karmą mokrą jak i suchą. W związku z tym pojawia się zazwyczaj pytanie, po jaką karmę najlepiej jest sięgać. Okazuje się, że wybór jest ogromny i czasami jesteśmy mocno zagubieni w temacie najwyższej jakości karmy. W związku z tym warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas karmienia psa i po jaką karmę powinniśmy sięgać najczęściej.

Najwyższej jakości karma sucha

karma sucha dla psówKarma sucha to naprawdę dobra opcja. Niestety wiele karm dostępnych na rynku ma dość słabą jakość. Tyczy się to nie tylko karmy dla kotów ale również dla psów. A więc zanim kupimy naszemu pupilowi pyszną karmę, sprawdźmy jej skład i upewnijmy się, czy rzeczywiście mamy się czym pochwalić. Niestety w większości przypadków karma ma dość niską jakość, o czym powinniśmy pamiętać. Zarówno karma sucha, jak i mokra powinna mieć jak najwyższą zawartość mięsa. W większości karma znajdziemy niestety najwięcej produktów zbożowych. To właśnie zboża są najczęstszą przyczyną uczuleń, które u psa objawiają się w różny sposób. Karma sucha dla psów może być bez dodatku zbóż. To właśnie po taką powinniśmy sięgać najczęściej. Okazuje się jednak, że taka karma jest nieco droższa. Jednak z pewnością nie powinniśmy oszczędzać na swoim pupilu. Nieodpowiednie żywienie może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, a więc warto o ten aspekt zadbać. Jeśli nie do końca wiemy, po którą karmę warto sięgać, to najlepiej będzie poprosić o pomoc doświadczoną osobę, która zna się na rzeczy. Karmę może dobrać zarówno weterynarz naszego pupila, jak i osoba w sklepie zoologicznym. Pamiętajmy jednak, że weterynarz jest bardziej wiarygodny, ponieważ to właśnie on wie najwięcej o naszym psie i jest w stanie dopasować odpowiedni model żywienia. Nie decydujmy się na pierwszą lepszą opcję, ponieważ możemy złą karmą zrobić krzywdę naszemu pupilowi. Warto mieć to na uwadze i wybierać jedynie sprawdzone opcje i sprawdzone firmy, które produkują karmę. Poza tym zanim kupimy karmę, to najpierw przeczytajmy jej skład, który bardzo często jest słaby.

Ilość karm dla naszych pupili, którą znajdziemy na rynku jest ogromna. A więc z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego do naszych warunków finansowych, co dodatkowo posmakuje naszemu pupilowi. Pamiętajmy, że liczy się głównie skład, który powinien zawierać jak najwięcej mięsa. W związku z tym odrzućmy wszystkie karmy, które w swoim składzie posiadają jedynie kilka procent mięsa. Najlepiej będzie jeśli znajdziemy takie z jak najwyższą jego ilością.