Przygotowanie towarów do wysyłki wbrew pozorom nie jest zdaniem łatwym. Z jednej strony bowiem należy odpowiednio zabezpieczyć wysyłane towary, z drugiej zaś czas przygotowania paczki nie może być zbyt długi. Dlatego też coraz częściej wykorzystywane są odpowiednej jakości akcesoria do pakowania, takie jak wytrzymałe folie.

Z czego produkuje się folię stretch?

folia stretch producentPrzygotowanie towaru do wysiłki, niezależnie czy do punktu dystrybucji czy też bezpośrednio do klientów, nie jest zadaniem prostym. Z jednej strony czynność ta nie może trwać zbyt długo, z drugiej należy zadbać o to, aby wysyłany towar nie został podczas transportu uszkodzony. W szczególności dotyczy to tych towarów, które mają zostać wysłane zgromadzone na paltach. Jest to popularne obecnie rozwiązanie, chociaż należy pamiętać o tym, aby uchronić towar przed spadnięciem z palety. W tym celu najczęściej wykorzystywane są takie akcesoria ochronne jak folia stretch producent tej folii powinien pamiętać o użyciu do jej wytworzenia jak najlepszych jakościowo materiałów. Do wytworzenia folii typu stretch wykorzystuje się kilka warstw poliuretanu, dzięki czemu taka właśnie folia może się pochwalić niezwykłym wprost poziomem wytrzymałości. Folii tej praktycznie nie da się rozerwać przy pomocy rak przez co zabezpieczone przy pomocy tej folii towary faktycznie są znacznie bezpieczniejsze i z pewnością wytrzymają trudy transportu. Folia tego typu występuje w co najmniej dwóch odmianach, mogąc być przystosowana do użycia ręcznego, jak również maszynowego. Ten drugi rodzaj jest szczególnie popularny na profesjonalnych magazynach, gdzie do pakowania przy użyciu folii stretch wykorzystuje się specjalne owijarki do palet. Oprócz tego folie strech można kupić w różnych kolorach od odmiany przeźroczystej aż po czarną. Przy pomocy tej folii można zabezpieczać nie tylko towary na paletach, ale także które maja być wysłane w tekturowych kartonach, jak również w kopertach. W każdym zastosowaniu użycie takiej folii zapewni odpowiednia integralność przesyłce przez cały okres transportu. W przypadku opakowań kartonowych, folia ta uchroni także opakowania fabryczne przed zniszczeniem, co dla niektórych klientów, kupujących jakiś towar na prezent może być bardzo ważną sprawą.

Właściwe zabezpieczenie wysyłanych towarów jest bardzo ważne z kilku względów. Po pierwsze jedynie to umożliwia, aby dany towar czy też grupa towarów mogły dotrzeć do miejsca docelowego w dobrym stanie. Kluczowe jest jednak użycie odpowiednich akcesoriów ochronnych, zabezpieczających towary przed spadnięciem z palety.