Drewniane podłogi mają swój niewątpliwy urok, z tego też względu stają się one coraz bardziej popularne. Oczywiście, podłogi tego typu są bardzo zróżnicowane, przede wszystkim sposobem zdobienia. Szczególnie ten drugi typ podłóg drewnianych, zdobionych przy pomocy intarsji, cieszy się obecnie bardzo wysoką popularnością.

Zastosowanie rozet drewnianych

rozety drewniane owalneWiele osób, urządzając swoje mieszkanie, nie przykłada zbyt dużej uwagi do tego, jak wyglądają podłogi w ich domu. Przede wszystkim zwraca się uwagę na to, jak wytrzymały okaże się typ pokrycia podłogowego. Tymczasem, jak się okazuje, zdobione podłogi mogą w bardzo wysokim stopniu podnieść atrakcyjność całego pomieszczenia. Dlatego też stopniowo coraz częściej stosowane są rozety drewniane owalne, które są integralną częścią podłóg drewnianych. Podłogi z drewna obecnie przeżywają renesans swojej popularności, gdyż z pewnością są one bardzo efektownym sposobem na to, aby wyróżnić wygląd swojego mieszkania pośród wielu innych. Obecnie jednak nie stosuje się jednolitych podłóg, ale takich, które są zdobione przy pomocy intarsji, czyi na przykład przy pomocy rozet. Intarsja to inaczej wycięty lub powstały w sposób naturalny na powierzchni podłogi z drewna wzór. Wzór taki może być pojedynczy, lub też znajdować się na całej powierzchni podłogi. Intarsje były stosowane już kilkaset lat temu, ale w ubiegłych latach do ich wytworzenia stosowane były po prostu różne typy drewna, które różniły się miedzy sobą odcieniem i fakturą co pozwala na utworzenie właśnie takiej ozdoby w podłodze. Pierwsze intarsje takie jak rozety powstały w sposób zupełnie przypadkowy. Obecnie, oprócz takiej metody, do stworzenia intarsji w postaci rozet bardzo często wykorzystuje się również wiązkę lasera. Niezależnie jednak od sposobu wytworzenia, rozeta drewniana jest bardzo dobrym sposobem, na to, aby podkreślić wyjątkowość podłogi z drewna i z pewnością zwróci uwagę gości odwiedzających dane mieszkanie. Bardzo dużą zaletą intarsji jest fakt, że nie wymaga ona żadnych prac konserwacyjnych i wystarczy o nią dbać w taki sam sposób jak o całą powierzchnię podłogi z drewna. Wybierając odpowiednią rozetę drewnianą należy pamiętać o tym, że jej wielkość i liczba zdobień powinny być dostosowane do przeznaczenia danego pomieszczenia oraz jego powierzchni.

Podłogi wykonane z drewna są coraz bardziej popularne. Zapewniają one bardzo unikalny wygląd oraz wysoki poziom wytrzymałości. Dodatkowo, na takiej podłodze można wypalać różnego typu wzory, lub też mogą one powstawać w sposób naturalny.