Na myśl o koszuli sportowej, w wyobraźni mam byle jakie koszulki, w jaskrawych kolorach, do gry w tenisa. Poważnie. Nie wiem dlaczego od razu mam takie skojarzenia. W rzeczywistości jednak, jest trochę inaczej. Koszule sportowe można założyć nawet przy wyjściu na miasto. Mogą być wzorzyste, w kratkę, kolorowe. Jeżeli chodzi o ten element ubioru, to jest dosyć duże pole do popisu, jeżeli chodzi o pomysłowość. Wydaje mi się natomiast, że koszule sportowe z krótkim rękawkiem, powinny być noszone tylko przez młodych chłopców, bądź dzieci. Taki jest mój punkt widzenia.

Koszula wygodna i na wiosnę

wygodne koszule sportowe z krótkim rękawemWedług mnie tak by pasowało to do siebie. Dorosły mężczyzna dziwnie się prezentuje w takich koszulach. Ale nie o moją opinię tu chodzi. Stylizacje męskie często wykorzystują tego typu koszule. Widzimy to na ulicach, kiedy pora roku nam się zmienia na wiosnę, czy lato. Wtedy męska część populacji w naszych miastach chętniej ubiera takie ubrania. Moda wyznacza trendy również i pod tym kątem. Ikony modelingu na wybiegach prezentują coraz to nowsze kombinacje strojów z użyciem takich ubrań, jak te wygodne koszule sportowe z krótkim rękawem. Są t ubrania wygodne. W zasadzie na każdą okazję można powiedzieć. Naturalnie, nie mówimy tu o pracy, a o wszystkich innych zajęciach codziennych.  Ponieważ to właśnie w takich sytuacjach, moim zdaniem, są najczęściej zakładane przez mężczyzn. Chociaż i tu pewnie nie jedna z kobiet mogłaby się odezwać, ponieważ takie koszule są noszone często i przez panie. Czyli mamy i damskie wydanie sportowych koszul. Zastanawia mnie jeszcze, dlaczego sportowa, skoro koszula. Kto zakłada koszulę, by iść grać w piłkę nożną na przykład? Właśnie nikt. Ale na spotkanie biznesowe takowej koszuli nie wypada założyć. Więc skąd taka nazwa? Ni to koszula, ani to sportowa. Tak zastanowić się dłużej nad samą nazwą tego elementu garderoby, to można stwierdzić, że jest bez sensu zupełnie. W ogóle nazwa nie ma związku ze swoim rzeczywistym zastosowaniem. Myśleliście kiedyś nad tym? Śmieszne, że właściwie nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi, chyba.

Ale cóż, w życiu trzeba się zastanowić również i w temacie tych mniej ważnych rzeczy. Jakby rozejrzeć się natomiast w sklepach internetowych za takimi koszulami. To widać szeroki wybór, w nazwie, w wyglądzie, w kolorach chociażby. Przy tym, niejeden facet miałby problem z wyborem tej jednej i konkretnej sztuki. W końcu mieliby możliwość poczuć się jak kobieta, która podobno zawsze marudzi, że nie może się zdecydować, w co się ubrać. 

Close Menu