Od kilku miesięcy prowadzę własną działalność gospodarczą. Moja firma zaczęła bardzo szybko się rozwijać. Po prostu trafiłam na idealny czas w tej branży. W związku z tym, teraz zatrudniam już kilkunastu pracowników. Ponieważ konkurencja była dosyć duża, gdyż w ostatnim czasie powstawało wiele firm podobnych do mojej, musiałam jakoś zachęcić pracowników, żeby chcieli pracować akurat w mojej firmie. Oprócz wysokich pensji, chciałam zaproponować im pakiet ubezpieczeniowy. Teraz, musiałam jak najszybciej znaleźć firmę, w której będę mogła wykupić ubezpieczenie grupowe.

Zalety grupowych ubezpieczeń na życie

grupowe ubezpieczenie na życie ze szczecinaByłam ciekawa, czy uda mi się wykupić grupowe ubezpieczenie na życie ze szczecina. W Szczecinie było co prawda wiele firm ubezpieczeniowych, ale żadna nie oferowała dobrej oferty dla przedsiębiorców i jego pracowników. Na szczęście moja przyjaciółka, która również prowadziła firmę, poleciła mi bardzo dobrą ubezpieczalnię. Ona sama z niej korzystała zarówno jeśli chodzi o ubezpieczenie indywidualne, jak i grupowe. Mają oni bardzo dobrą ofertę na polisę na życie, w tym ubezpieczenie od wypadków przy pracy i od nieszczęśliwych wypadków. Składka uzależniona jest od ilości pracowników, którzy przystąpią do tego programu, ale ponieważ koszt wykupienia tego typu polisy jest niewielki, to w większości przypadków większość osób się na to decyduje. Na pewno koszt ubezpieczenia nie przekracza 1% pensji pracowników. Zaletą ubezpieczenia grupowego jest także to, że jego posiadanie nie wymaga zrzeczenia się ubezpieczenia indywidualnego. To znaczy jeśli ktoś faktycznie ulegnie wypadkowi, będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie od obu firm, w których ma wykupione polisy. Zdecydowałam się udać do siedziby tej agencji, żeby zapytać o ofertę dla mojej firmy. Mieli akurat promocję dla małych przedsiębiorców, a moja firma zaliczała się do tego typu działalności. Wzięłam od nich przygotowane dla mnie wyceny i pokazałam je moim pracownikom. Praktycznie wszyscy uznali, że takie ubezpieczenie to bardzo dobry pomysł.

Prawie wszyscy zdecydowali się wykupić polisę na życie i wypełnili odpowiednie dokumenty. Teraz nie pozostało mi już nic innego, jak zanieść dokumenty wszystkich pracowników do firmy i podpisać z nimi umowę. Udało mi się to zrobić jeszcze w tym samym tygodniu. Byłam bardzo zadowolona, że znalazłam ubezpieczalnię, która oferowała tak wysokie ubezpieczenia dla pracowników. Z doświadczenia wiem też, że nie ma problemów z wypłatą od nich odszkodowania i to już od pierwszego dnia od podpisania umowy.