Posiadanie kota to oczywiście spory obowiązek, ale dzięki jego obecności nasz dom nabiera kolorów. Spośród wielu dostępnych ras coraz popularniejszą staje się kot brytyjski. Są one wiernymi towarzyszami człowieka o bardzo łagodnym usposobieniu. 

Kociaki rasy brytyjskiej 

koty brytyjskie na sprzedażKoty brytyjskie krótkowłose są pięknymi i urzekającymi zwierzakami. Dużo osób decyduje się na zakup kotków rasowych z wielu powodów. Przede wszystkim mamy pewność, że są one zdrowe i urodziły się w bezpiecznych warunkach. Wcześniej rezerwując kociaka, możemy doglądać cały proces jego dorastania, a także kontrolować moment odstawienia go od matki. To przełomowa chwila w życiu każdego kociaka – im później się to stanie, tym bardziej samodzielny będzie nasz kot w nowym domu. Koty brytyjskie na sprzedaż są w wielu profesjonalnych hodowlach. Szukając idealnego kotka, powinniśmy zgłosić się do certyfikowanego hodowcy, by mieć pewność o rodowodzie. Hodowcy zobowiązani są przedstawić nam wszelką dokumentację, która potwierdzi pochodzenie kociaka. Zanim zdecydujemy się na kupno, możemy również obejrzeć rodziców, którzy także powinni posiadać odpowiednie dokumenty, potwierdzające rodowód. Szukając odpowiedzialnej hodowli, ważne jest, aby nie kierować się jedynie urzekającym widokiem kotów. Ich późniejsze leczenie mogłoby nas kosztować naprawdę dużo pieniędzy. Częstym problemem, który dotyka młode koty, jest groźny wirus, którego leczenie pochłania wiele czasu, nasze oszczędności, a także ogrom nerwów. Odpowiedzialne hodowle oddają nam koty zaszczepione i zdrowe, podpisując z nami odpowiednią umowę, która potwierdza ten stan rzeczy. Łagodne usposobienie kotów brytyjskich świetnie sprawdzi się w domach, w których znajdują się małe dzieci. Będą ich dobrymi towarzyszami na dobre i na złe, a zimne wieczory spędzone u boku mruczącego kotka nabiorą zupełnie innego znaczenia. Profesjonalne hodowle udzielą nam także praktycznych porad na temat żywienia i pielęgnacji kota. Dzięki temu nasz zwierzak zawsze będzie szczęśliwy i odpowiednio najedzony – możemy wtedy uniknąć np. niechcianych chorób układu trawiennego czy chorób skórnych. Zakup kociaka to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jego obecność może przynieść nam wiele radosnych chwil. Należy pamiętać, że koty rasowe wymagają większej uwagi. 

Koty, które towarzyszą naszej cywilizacji od dawna, są chętnie wybieranym zwierzakiem domowym. Są wdzięczne, przywiązują się do swoich właścicieli i sprawiają, że nasz dom nabiera ciepła. Decydując się na kota z profesjonalnej hodowli, warto wziąć pod uwagę nie jedno, a kilka miejsc, by uniknąć rozczarowania.