• Post author:
  • Post category:Zdrowie

 

Choroba alkoholowa rozwija się latami. Jest bardzo podstępna. Chorzy zazwyczaj nie dostrzegają swojego problemu. Tymczasem nadmierne spożywanie alkoholu niechybnie prowadzi do problemów ze zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Obciążona zostaje wątroba, nerki oraz cały układ krążenia. Do tego alkoholizm prowadzi na zaburzenia w relacjach międzyludzkich, pogarsza również sytuację materialną, prowadzi do degradacji społecznej.

Jak fachowo leczyć chorobę alkoholową?

fachowe leczenie alkoholizmu hipnoząAlkoholizm wbrew pozorom występuje we wszystkich warstwach społecznych, wśród osób w różnym wieku. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nieleczony prowadzi niechybnie do poważnych problemów ze zdrowiem, utraty pracy oraz zaburzeń więzi między najbliższymi osobami. Oddziały odwykowe nie musza narzekać na brak pacjentów. W przypadku uzależnień od substancji psychoaktywnych dosyć często dochodzi do nawrotów. Bliska trzy czwarte pacjentów po pierwszym leczeniu odwykowym w ciągu kilku miesięcy wraca do zgubnego nałogu. Nawroty w przypadku choroby alkoholowej jest czymś bardzo powszechnym. Terapeuci zajmujący się alkoholikami i narkomanami starają się korzystać z rozmaitych metod leczenia. W ostatnim czasie na popularności zyskują metody alternatywne. Warto podkreślić, że fachowe leczenie alkoholizmu hipnozą u wielu pacjentów daje dosyć obiecujące wyniki. Przede wszytkim podczas hipnozy pacjent ma szansę się zrelaksować i zmierzyć z głęboko zakorzenionymi lekami i traumami, które często stanowią źródło wszelkich zachowań nałogowych. Nie ulega wątpliwości, że hipnoza sprawdza się w szczególności jako metoda wspomagająca. Nigdy nie powinna być jedyną metodą stosowaną w leczeniu alkoholizmu. W połączeniu z terapią grupową i indywidualną okazuje się niezwykle skuteczna. Hipnoza pomaga radzić sobie ze stanami lękowymi oraz depresją, które powszechnie występują u alkoholików. Lepsze radzenie sobie z napięciem i stresem daje większe szanse na utrzymanie abstynencji.

Czy hipnoza jest skutecznym lekiem na uzależnienia? Można powiedzieć z całą pewnością, że warto skorzystać z hipnozy, gdy zmagamy się z nałogiem. Powszechnie uważa się, że hipnoza jest dobrą metodą pomocnicza w leczeniu wszelkich zaburzeń psychicznych. Dzięki seansom hipnotycznym pacjent uczy się relaksować, ma szansę również zmierzyć się z głęboko wypartymi lękami, które na co dzień pozostają głęboko uśpione gdzieś w odmętach nieświadomości. Jeżeli chcemy skorzystać z hipnozy, powinniśmy jednak udać się do odpowiedniego terapeuty cieszącego się uznaniem wśród pacjentów.