Niedawno zostaliśmy zaproszeni na ślub oraz wesele swoich przyjaciół. Będzie to pierwsza tego rodzaju uroczystość, na którą chcemy się wybrać wraz z naszą córeczką. Kiedy tylko o tym usłyszała, podekscytowała się i stwierdziła, że chce wtedy wyglądać zjawiskowo. Od razu chciała jechać do sklepu, żeby kupić sobie sukienkę. Chociaż nieco ostudziliśmy jej zapał, stwierdziliśmy, że wcześniejszy zakup sukienki to bardzo dobry pomysł, ponieważ dzięki temu nie będziemy już musieli się tym później martwić.

Wybór eleganckiej sukienki dla córki

eleganckie sukienki dla dziewczynkiPostanowiłam przejrzeć z Matyldą różnorodne katalogi, żeby zobaczyć, jakie sukienki się jej najbardziej spodobają. Wiem, że jest ona zachwycona jedną z moich kreacji, dlatego chciałam znaleźć dla niej coś możliwie podobnego. Znalazłyśmy bardzo piękne eleganckie sukienki dla dziewczynki, jednak córka nie mogła się zdecydować na jedną. Najbardziej zachwyciła się sukienką wykonaną z jasnozielonego materiału opatrzonego kwiatowym motywem. Oprócz niej spodobały się jej jeszcze jednokolorowe modele z rozszerzanym dołem. Na szczęście wesele odbędzie się latem, więc będzie można założyć sukienkę na ramiączkach czy z krótkim rękawem, nie musząc się martwić tym, że się zmarznie. Mnie również spodobało się wiele modeli takich dziewczęcych sukienek – niektóre z nich są wręcz przeurocze. Zdecydowałam się kupić Matyldzie kilka modeli, żeby mogła sobie wybrać z nich tę sukienkę, w której pójdzie z nami na wesele. Bardzo lubi takie ubrania, więc jestem pewna, że będzie w nich częściej chodzić. Przeglądając dziecięce sukienki na oficjalne okazje zauważyłam, że niektóre z nich są bardzo podobne do sukienek „dla dorosłych”. Różnią się jednak oczywiście rozmiarem oraz różnorodnymi dodatkami. W dziecięcych sukienkach bardzo często można znaleźć pewne charakterystyczne elementy ozdobne, na przykład wstążeczki czy materiałowe kwiaty. To wszystko sprawia, że takie kreacje wyglądają przepięknie oraz niezwykle uroczo.

Wybierając sukienki dla swojej córki starałam się zwracać uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Chciałam, żeby były miękkie oraz przyjemne w dotyku, ponieważ w takich wygodniej się spędza sporo czasu. Bardzo ważne dla mnie jest bowiem, aby Matylda czuła się dobrze w swojej kreacji podczas ślubu oraz wesela. Dzięki temu ten czas będzie dla niej przyjemniejszy – będzie się mogła w wygodnej sukience swobodnie bawić. Jednak to wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z pięknych kreacji. Wiele sukienek łączy w sobie wygodę i przepiękny krój.

 

Close Menu