Gdy tylko powstał projekt naszego wymarzonego domu wiedziałam, że wejścia do garażu od zewnątrz będzie chroniła przeciwpożarowa roleta. Samochód, który niedawno kupiliśmy, jest nowy i nie chciałabym, żeby został skradziony tuż pod moim oknem. Próbowałam namówić męża, abyśmy zainwestowali w roletę zamiast bramy i o to też się pokłóciliśmy.

Roleta czy brama do garażu?

polecane rolety przeciwpożaroweGdy tylko zobaczyłam roletę przeciwpożarową na pewnym amerykańskim filmie wiedziałam, że chcę ją mieć. Bardzo mi się podobało w niej to, że nie muszę wychodzić z samochodu, gdy chcę ją otworzyć, bo mogę ponieść ją do góry za pomocą przycisku na pilocie. Do tego, polecane rolety przeciwpożarowe mogą powstrzymać ogień, który chciałby się wedrzeć do środka, lub który wybuchł w domu. W ten sposób można uniknąć wielu zniszczeń. Każdy wie, że ogień niesiony przez wiatr jest podwójnie niebezpieczny, a przecież nasza miejscowość jest znana z tego, że tu non stop wieje. Wybrałam już nawet kolor żaluzji w rolecie i nie chciałam ustąpić. Mojemu mężowi o wiele bardziej podobała się droższa od rolety brama. Muszę przyznać, że mój luby ma gust i znalazł model, który jest naprawdę ładny i nawet imituje prawdziwe drzwi, jednak nie jest to zakup możliwy do zrealizowania przy założonym budżecie. Mieliśmy również odmienne zdania co do rodzaju rolety, które miały być zamontowane w naszych magazynach. Od kilku lat wspólnie prowadzimy firmę transportową i mamy ogromne hale, które trzeba zabezpieczać. Już nie raz słyszeliśmy o kradzieżach i włamaniach na cudzą posesję oraz o tym, że ciężarówki stające na wolnym powietrzu szybciej niszczeją i stają się obiektem, na którym wandale testują swoje spreje. Nie chcieliśmy dopuścić, by którekolwiek z czarnych scenariuszy dopadło naszą firmę. Nie wyobrażałam sobie, by nasze duże samochody były na noc zamykane przy pomocy segmentowych bram. O wiele bardziej podobały mi się rolowane wejście, które można z łatwością podnieść. Co prawda, w segmentowych wejściach również jest opcja ręcznego otworzenia bramy, jednak możliwość otwarcia pilotem jest dla tak fascynujące, że nie mogę przestać o niej myśleć. Każdy z naszych pomysłów dawał ochronę sprzętu, jednak różnice w wyglądzie i sposób otwarcia bardzo nas poróżnił.

W końcu, po długich dywagacjach i wielu cichych dniach, udało nam się dojść do porozumienia. Ostatecznie przydomowy garaż będzie zamykany za pomocą rolety, a w dla naszej firmy zakupimy segmentowe bramy. Dobrze, że każdy z wariantów jest bezpieczny i pozwoli na zmniejszenie ryzyka kradzieży lub zdemolowania.