• Post Author:
  • Post Category:Usługi

Pakowanie produktów przemysłowych i spożywczych to ogromne wyzwanie w czasach masowej produkcji. Aby sprostać zapotrzebowaniu na opakowania sięgnięto po niezawodne tworzywa sztuczne, które z impetem weszły do niemal wszystkich branż przemysłu. Z tworzyw sztucznych wyrabia się folie opakowaniowe, które posiadają nieprzeciętne zdolności ochronne. Z punktu widzenia przedsiębiorcy użycie do pakowania folii to również świetne rozwiązanie na obniżenie kosztów pakowania. Podstawowe surowce do produkcji folii to polipropylen, poliolefina i polichlorek winylu.

Parametry dobrych opakowań foliowych

folia propylenowaProdukowane współcześnie folie opakowaniowe to efekt wielu badań nad tworzywami sztucznym. Z jednego surowca można w odmiennych technologiach wyprodukować folie o zupełnie innych cechach i właściwościach. Z takim zjawiskiem spotykamy się np. w przypadku folii z polipropylenu gdzie występują folie miękkie i twarde, termokurczliwe lub nie. Mogą być również produkowane folie warstwowe gdzie występuje mieszanka cech poszczególnych warstw połączonych w jedną powłokę. Oferowana na rynku folia propylenowa należy do gatunku powłok opakowaniowych o uniwersalnym zastosowaniu gdyż można jej używać do pakowania produktów przemysłowych i spożywczych. Jest to folia łącząca w sobie dużą wytrzymałość i elegancję. Dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem odbiorców. Folie z polipropylenu wyjątkowo przezroczyste i wyróżniają się bardzo dużym połyskiem. Używając ich jako materiału na opakowania można mieć gwarancję dobrej ekspozycji i bezpieczeństwa towaru. Ten rodzaj folii jest bardzo odporny na przeciążenia mechaniczne w postaci rozrywania i rozciągania. Są doskonałą ochroną przed wilgocią i zmiennym i warunkami atmosferycznymi. Z punktu widzenia przedsiębiorcy pakującego produkty spożywcze bardzo przydatną cechą folii polipropylenowej jest tworzenie bardzo dobrej zapory przed zapachami mogącymi przeniknąć do źywności. Folia PP bardzo dobrze nadaje się do pakowania różnego rodzaju tekstyliów chociaż świetnie się sprawdza przy innych produktach.

Pakując różnego rodzaju produkty w folię polipropylenową możemy używać metod ręcznych, półautomatycznych i automatycznych. Jest to możliwe dzięki produkcji folii w postaciach przystosowanych do poszczególnych metod pakowania. Mowa tu o taśmach, półrękawach i rękawach foliowych. Łączenie folii może odbywać się poprzez zgrzewanie lub szycie, a na powierzchni folii można umieszczać różnego rodzaju nadruki nie mające wpływu na jakość pakowanego produktu. Pełen opis właściwości i zastosowań można znaleźć na stronach internetowych producentów.