Wybór mieszkania, szczególnie jeśli jest to pierwsze mieszkanie lub dom, to bardzo trudna decyzja. Trzeba na początku zastanowić się – czy chcemy kupić dom wolnostojący z ogrodem, czy mieszkanie w centrum miasta, czy chcemy kupić nowe mieszkanie w stanie deweloperskim, czy z rynki wtórnego. Ile pokoi, metrów powinno mieć nasz wymarzony, dom oraz oczywiście w jakiej dzielnicy chcielibyśmy zamieszkać. Warto przed zakupem rozejrzeć się po wybranej dzielnicy, czy są w okolicy sklepy, zakłady pracy, przychodnie, szkoły – jeśli mamy dzieci.

Jakiego dewelopera z Krakowa wybrać

deweloperzy z krakowaKupno mieszkania czy domu nie jest łatwe, ponieważ jest to ogromne i kosztowe przedsięwzięcie, ponadto nie jest to decyzja na kilka miesięcy, w wybranym domu będziemy mieszkać przez wiele lat. Dlatego warto przemyśleć swoją decyzję, najlepiej skonsultować ją z kimś kto ma już pewne doświadczenie. W ubiegłym toku, ja sama byłam w takiej sytuacji, wraz z mężem zdecydowaliśmy się na kupno pierwszego mieszkania. Bez większego problemu wspólnie stwierdziliśmy, że na pewno chcemy zamieszkać w centrum miasta. Nie wiedzieliśmy jednak, czy chcemy kupić mieszkanie z rynku wtórnego na przykład w urokliwej kamienicy, czy nowe mieszkanie w stanie surowym od dewelopera. Trochę baliśmy się kupić nowe mieszkanie, ponieważ mnie przerażało wykończenie całego mieszkania od postaw. Nigdy wcześniej nie wykańczałam mieszkania więc byłą to dla mnie całkowita nowość. Jednak po rozmowie z deweloperzy z Krakowa stwierdziliśmy, że wybieramy duże mieszkanie w odległości około 5 kilometrów od centrum miasta w nowo wybudowanym bloku. Był to bardzo dobry wybór, teraz już jesteśmy po wszystkich pracach i mieszka nam się bardzo dobrze i wygodnie. Chociaż wykończenie naszego mieszkania nie było łatwe i często się spieraliśmy co to wykończenia, wyboru mebli, lamp i koloru farb, to teraz cieszę się, że wspólnie udało nam się tego dokonać. Teraz jedynie musimy powoli urządzić pokój dziecięcy, który przyda nam się za jakieś dziewięć miesięcy.

Kupno mieszkania lub domu dla siebie to trudne i czasochłonne zajęcie. Dlatego warto skontaktować się osobami, które mają już w tej kwestii doświadczenie. Przed zakupem można rozpisać sobie plusy i minusy mieszkania na wsi i w mieście lub argumenty za i przeciw nowym mieszkaniem w stanie deweloperskim. Dzięki temu łatwiej nam będzie podjąć dobrą decyzję. Tym bardziej, że w mieszkaniu, które kupimy będziemy musieli mieszkać przez kolejne lata. Ewentualnie zawsze można wynająć swoje mieszkanie.