Moja firma transportowa się stale rozwijała, miałam coraz większą liczbę klientów. Byłam z tego zadowolona, bo zaczynałam od zera, musiałam wziąć kredyt na rozpoczęcie działalności, który na szczęście cały spłaciłam. Przydatna była też dotacja z Unii Europejskiej, bo w okolicy nie było takich firm jak moja. Ktoś oferował busy, była taksówka bagażowa, ale ciężarówkami nikt nie jeździł i to była moja szansa.

Ciągniki siodłowe marki MAN

najlepsze używane ciągniki siodłowe manMiałam do dyspozycji cztery samochody ciężarowe i to zazwyczaj wystarczało. Wszystkie były w rozjazdach. Jednak trafiła mi się okazja by nawiązać współpracę z nowym klientem. Było to bardzo perspektywiczne, bo zamawiał i wysyłał od duże ilości towary, bardzo często. Miałabym stały, dobry zarobek. Niestety, potrzebna była mi kolejna ciężarówka, bo z czterema bym się nie wyrabiała. Zanim jednak klient mi zapłaci po raz pierwszy to nie miałam uzbieranej takiej gotówki by kupić nowy ciągnik i przyczepę. Z naczepą poszło mi łatwiej, bo miałam dobry kontakt z firmą która je wykonuje, mogłam podzielić sobie płatność na trzy raty. Jednak ciągnik stanowił problem. Kolega podpowiedział mi, że przecież mogę kupić najlepsze używane ciągniki siodłowe man. Nie muszę brać nowych. Znał on firmę, która sprowadzała używane, ale nadal bardzo sprawne ciągniki z Niemiec i Francji. Prezentowały one dobrą jakość, pasowały do moich przyczep i w zasadzie niczym się nie różniły od nowych. Firma zapewniała, że ciągniki przeszły badania techniczne, a jeśli coś w nich nie działało to usterki zostały naprawione, zanim ciągnik został wystawiony na sprzedaż. To mnie zachęciło do zakupu i postanowiłam zapoznać się z ofertą firmy. Na szczęście mieli stronę internetową, na jakiej widniały wszystkie aktualnie oferowane ciągniki, wraz z pełnym opisem technicznym oraz z cenami. Dobrze mi się trafiło, bo akurat był tak bardzo podobny ciągnik do tego który mam, także marki MAN. Zadzwoniłam do firmy i go zarezerwowałam, zakładając że jutro tam pojadę wraz z kierowca, który będzie go używał, żeby sprawdzić, czy na pewno jest tak dobry jak mówią. Bo wiadomo, różnie to może być, w internecie wszystko ładnie wygląda.

Na szczęście firma była uczciwa i rzetelna, a sam ciągnik bardzo dobrej jakości. MAN to firma jakiej można zaufać bez dwóch zdań. Kupiłam używany ciągnik i byłam gotowa by nawiązać współpracę z nowym klientem. Nie musiałam się martwić o wydatki, a dzięki ciągnikowi moja firma mogła się rozwinąć. Teraz nie miszę się już niczym martwić, w kwestii pojazdów ciężarowych.